V Lenovo sa nelení. Boli sme na predstavení nových Yoga zariadení

V Lenovo sa nelení. Boli sme na predstavení nových Yoga zariadení

 

V spoločnosti Lenovo sa očividne rozhodli ponúknuť poriadnu nádielku produktov záujemcom ešte pred Vianocami, a tak sme mali len nedávno možnosť spoznať nové telefóny a notebooky, ktoré prichádzajú do predaja tento mesiac. O Moto telefónoch a našich dojmoch z nich si môžete prečítať priamo tu, ale tentokrát sme boli pozvaní na predstavenie dvoch zaujímavých produktov z rady Lenovo Yoga, notebooku Lenovo Yoga 910 a kombinácie tabletu s notebookom Yoga Book.

Yoga v drvivej väčšine v ľuďoch evokuje dojmy flexibilnosti a musíme priznať, že pre tieto produkty sa naozaj takýto názov hodí. Či už z hľadiska rôznych pozícií alebo flexibility pri používaní. Na tohtoročnej konferencii IFA v Berlíne boli už tieto kúsky v krátkosti predstavené, ale tentokrát sme mali možnosť pozrieť sa na ne zblízka a vyskúšať si, ako sa na nich pracuje.

Ako prvá bola predstavená vylepšená verzia konvertibilného notebooku Yoga 900. Nová, ale, našťastie, nie je iba zmena čísla modelu na 910, ale veľké zmeny sa udiali ako vnútri, tak zvonku. Prepojenie časti s obrazovkou a klávesnicou stále zabezpečuje až pán zložený z až 813 komponentov a pripomínajúci kovové hodinkové náramky. Obrazovka je už ale konečne dostupná aj v UHD rozlíšení, čo určite poteší všetkých bystrozrakých, nádherné farby milujúcich záujemcov. Rámik okolo obrazovky sa tiež zúžil na veľmi príjemných 5 mm, takže ho takmer nie je vidno.

Yoga 910 sa, čo sa týka výkonu, bude môcť pochváliť najnovšími Intel procesormi siedmej generácie (Kaby Lake) až do rady i7, najviac 16 GB DDR4 RAM a úctyhodným úložným priestorom až 1 TB SSD. Vďaka batérii, ktorej kapacita bola oproti predošlej generácii zväčšená o 16% a modernému hardvéru sľubuje Lenovo až 15 a pol hodinovú výdrž pri FullHD verzii a až 10 hodín so 4K obrazovkou. Cena Lenovo Yoga 910 by mala začínať pod 1300 eur vo verzii s procesormi i5, ale na zariadnie s Intel i7 si musia záujemci pripraviť takmer 1500 eur. Všetky verzie by mali byť dostupné u autorizovaných predajcov už koncom tohto mesiaca.

Následne po tomto odhalení ale prišlo zoznámenie sa s hlavnou hviezdou večera. Yoga Book je aj na dnešnú dobu prevratné zariadenie, ktoré má v pláne osloviť nielen ľudí, ktorý pracujú s dizajnom, ale aj takých, čo si naň potrpia. Ide o tablet, respektíve po správnosti o zariadenie 2v1, ktorého časť netradične neobsahuje hardvérovú klávesnicu, ale dotykovú plochu od spoločnosti Wacom, na ktorej sa dá rozvsietiť dotyková klávesnica, na ktorej sa dá aj písať alebo kresliť za pomoci pera.

Lenovo bude toto zariadenie dodávať s vlastným perom Real Pen, do ktorého netreba vkladať žiadne batérie ani ho nabíjať, ale dotyková plocha by mala fungovať s akýmkoľvek predmetom s ostrým hrotom. V balení bude takisto aj sada náhradných túh do pera, ale boli sme ubezpečení, že by doňho mali pasovať aj náplne bežne predávané v papiernictvach. Posledným zaujímavým doplnkom, ktorý podľa zástupcov spoločnosti Lenovo nedodáva žiadna iná značka, je jednoduchý papierový blok s 50 stranami, ktorý sa k funkcionalite tohoto zariadenia naozaj hodí.

Yoga Book ponúka 10.1-palcový FullHD displej poháňaný procesorom Intel Atom x5 a 4 GB RAM v tele, ktoré váži iba 690 gramov a v najtenšom mieste meria iba 4.3 milimetrov. Lenovu sa aj tak podarilo zabudovať do tohoto malého zariadenia 8500 mAh batériu, ktorá by mala vystačiť na celý deň. Čo sa týka interného úložiska, dostupných je "iba" 64 GB pamäť, ale vďaka microSD slotu sa dá jednoducho rozšíriť až o 128 GB.

Lenovo Yoga Book by mal byť dostupný v slovenských obchodoch už v najbližších dňoch a na výber sú dve hlavné varianty. Prvou je verzia s operačným systémom Android, ktorá bude dostupná v zlatej a striebornej farbe vo verziách s Wifi za 539 eur a LTE za 589. Koho nepriťahuje Android, nemusí zúfať, pretože druhou variantou je Yoga Book v uhlíkovo čiernej farbe, ktorý záujemcom ponúkne operačným systém Windows 10 a to za ceny 579 eur za Wifi verziu a 629 za LTE.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk