Lenovo predstavilo novinky zo sveta smartfónov: MotoZ, Moto Mods a Lenovo K6

Lenovo predstavilo novinky zo sveta smartfónov: MotoZ, Moto Mods a Lenovo K6

 

Ako portál zameraný na technológie, nielen tie z počítačového a konzolového sveta, ale aj zo sveta múdrych telefónov, sme nemohli chýbať na poslednom odhaľovaní noviniek, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch bratislavského divadla Aréna. Na pódiu vystúpil už tradične Marek Tóth, ktorý najprv pripomenul, že spoločnosť Lenovo je s mobilnými zariadeniami na Slovensku už 2 roky, za ktoré sa predalo viac ako 350 tisíc kusov zariadení a následne predstavil tri nové smartfóny a novinku menom Moto Mods. Na tieto smartfóny aj doplnky sme sa pozreli naozaj zblízka a v ďalších riadkoch sa podelíme o naše prvé pocity.

Prvým, a pre väčšinu potenciálnych záujemcov najzaujímavejším, odhalením bola nová verzia Lenovo rady K, po novom s číslom 6. Lenovo K6 ako jeden z prvých mobilov od veľkej značky ponúka 5-palcový displej v kovovom tele a čítačku odtlačkov prstov za cenu pod 200 eur.

Nový dizajn mu naozaj svedčí a hoci môžu niektorí neprajníci namietať, že sa až nápadne podobá na výrobky nemenovanej spoločnosti s ovocím, treba si uvedomiť, že je len určitý počet možností, ako navrhnúť a odlíšiť obdĺžnik. V K6-ke sa okrem iného ukrýva osemjadrový procesor, 3000 mAh batéria a dvojica kamier s rozlíšením 13 MP pri zadnej a 8 MP pri selfie. Absencia širokých okrajov po bokoch displeja je veľmi dobrou správou pre používateľov s menšími rukami, ktorí sa mohli doteraz 5-palcových displejov obávať a vyhýbať sa im, ale, ako sme mali možnosť vyskúšať, mobil padne do ruky takmer každému.

Po predstavení lacnejšieho modelu prišla na rad vlajková loď spoločnosti. Lenovo MotoZ je výkonným a predsa neskutočne tenkým zariadením s hrúbkou iba 5,2 milimetrov a 5,5-palcovým AMOLED displejom. Poháňa ju jeden z najvýkonnejších mobilných procesorov, Snapdragon 820, v spolupráci so 4GB RAM a 2600 mAh batériou. MotoZ je tak tenké, že sa do tejto verzie nezmestil 3.5mm jack pre slúchadlá.

Píšeme "do tejto verzie", pretože predstavená bola aj verzia MotoZ Play. Tá je o 250 eur lacnejšia a líši sa v mnohých smeroch, hoci je stále podobná. Pri tejto verzii nechýba spomínaný 3.5mm jack pre slúchadlá, a taktiež USB port typu C. V balení je ale aj redukcia na slúchadlá. MotoZ Play je zameraná na aktívnejších používateľov, ktorým až tak nezáleží na najvyššom výkone, ale potrebujú zariadenie, na ktoré sa môžu spoľahnúť aj 2 dni bez nabíjania. Preto je v Play až 3510 mAh batéria a procesor Snapdragon 625, ktorý je síce oproti modelu 820 menej výkonný, ale je postavený na novšej, 14 nm architektúre a garantuje tak nižšiu spotrebu. Okrem toho ponúka MotoZ Play 3 GB RAM, 16 MP a 5 MP kamery a rovnaký 5,5-palcový AMOLED displej ako MotoZ.

Nakoniec, po predstavení mobilných zariadení, sme sa konečne dozvedeli bližšie informácie o spomínaných Moto Mods. Ide o doplnky s rozličnými funkciami, ktoré sa dajú pripevniť na telefón vďaka zabudovanému magnetu. Z tých najmenej technologických ide o zadné kryty, ktoré síce mierne zväčšia hrúbku samotného telefónu, ale kamera tým pádom nevystupuje nad telo a držia sa v ruke, aspoň pre nás, oveľa jednoduchšie.

Ďalšími rozšíreniami sú ale už zaujímavejšie kúsky. Od prídavnej batérie, cez silnejšie reproduktory s integrovanou batériou a projektor schopný premietať až 70-palcový obraz, až po veľmi zaujímavý počin spoločnosti Hasselblad, ktorý poteší hlavne nádejných mobilných fotografov.

Integrovaná batéria od spoločnosti Incipio dokáže podľa informácí predĺžiť životnosť zariadenia až o 22 hodín a vyzerá na zariadení naozaj veľmi dobre. Reproduktory vznikli vďaka spolupráci so spoločnosťou JBL a hoci sú celkom hrubé a zariadenie tak stráca na prémiovej tenkosti, sú stále, aj po spojení s mobilom, dostatočne prenosné. Vo vrecku sa jednoducho nestratia, tak ako to majú moderné smartfóny vo zvyku, ale na druhú stranu ich nie je až tak cítiť, pokiaľ nie ste zástancom obtiahnutých džínsov. Skvelá správa je, že tento Moto Mod bude zadarmo dodávaný ako k MotoZ, tak k MotoZ Play. Používatelia si tak budú môcť zadarmo okúsiť, ako majú Moto Mods fungovať a veríme, že ich to presvedčí o možnom nákupe ďalších doplnkov.

Konečne ale ku dvom najzaujímavejším a, aspoň nateraz, najdrahším doplnkom. Prvým je Moto Insta-Share Projector, na ktorého propagáciu pripravili v Lenovo aj vtipnú reklamu.

V projektore je zabudovaná 1100 mAh batéria a životnosť svetelného zdroja je garantovaná na 10 tisíc hodín. Nanešťastie, vieme, že tento projektor sa bude dať využiť iba za príhodných svetelných podmienok, čo znamená minimálne šero, až úplnú tmu. Aspoň pokiaľ očakávate 70-palcový obraz, na ktorom sa budú dať rozlíšiť aj detaily. Pri menšej veľkosti obrazu si ale projektor vychutnáte aj za svetla.

Nakoniec sme sa pozreli na doplnok, ktorý mení MotoZ zariadenia na takmer profi foťáky. Fotenie v RAW formáte, ISO od 100 do 3200, 10-násobný optický zoom, xenónový blesk aj možnosti manuálneho nastavenia uzávierky či clony, to sú všetko vlastnosti, ktoré oslovia nejedného milovníka fotografií.

Smartfón sa po pripojení na doplnok s menom Truezoom od spoločnosti Hasselblad, ktorá je akýmsi nekorunovaným kráľom vo svete fotoaparátov, premení na kompakt. Pokiaľ by človek nevedel, na čo sa pozerať, možno by ho aj spojenie MotoZ a Hasselblad Truezoom dokázalo oklamať a nevedel by, že sa pozerá na smartfón doplnený o rozšírenie. Určite si budeme chcieť tento smartfón aj s rozšírením poriadne vyskúšať, takže môžete v dohľadnej budúcnosti čakať recenziu.

Celkovo nás predstavené smartfóny a Moto Mods príjemne prekvapili, napríklad aj vďaka uisteniu, že už existujúce Moto Mods budú v budúcnosti kompatibilné s budúcimi generáciami MotoZ smartfónov. Hlavnou hviezdou večera bolo definitívne spojenie MotoZ s doplnkom Truezoom od spoločnosti Hasseblad, ale z mysle nám určite nezišli ani MotoZ Play a cenovo dostupné Lenovo K6. Smartfóny MotoZ a MotoZ Play budú dostupné už 14. októbra za cenu 699, respektíve 449 eur. Dôležitou informáciou ale je, že MotoZ bude nateraz exkluzívne pod operátorom Orange a MotoZ play zase príde do ponuky spoločností T-Com a O2.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk