ASUS Travelair AC: disk pre bezdrôtové zálohovanie dát zo smartfónov

ASUS Travelair AC: disk pre bezdrôtové zálohovanie dát zo smartfónov

 

ASUS začal v Česku a na Slovensku predaj kompaktnej bezdrôtovej flash jednotky Travelair AC, ktorá ponúka dvojpásmové pripojenie Wi-Fi k celej rade mobilných zariadení za účelom ľahkého zdieľania multimédií a zálohovania odkiaľkoľvek.

Záloha a mobilné zdieľanie

ASUS Travelair AC umožňuje až trikrát rýchlejší prenos dát než bežné úložné zariadenia s rozhraním 802.11n Wi-Fi. Dvojpásmové pripojenie (2,4 GHz a 5 GHz) zaručuje, že sa Travelair AC dokáže pripojiť k radu rôznych zariadení a zaistí stabilný a spoľahlivý bezdrôtový prenos dát.

Travelair AC disponuje integrovanou technológiou NFC. Vďaka nej je možné k jednotke Travelair AC pripojiť ďalšie zariadenia s podporou NFC, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, jediným kliknutím. Keďže nie je potrebné ručne nastavovať žiadne pripojenie Wi-Fi, môžu užívatelia ľahko a ihneď pristupovať k svojim uloženým multimédiám a súborom. Travelair AC spolupracuje s aplikáciou ASUS AiDrive pre systémy Android, iOS aj pre zariadenia Kindle. V aplikácii je možné ľahko a rýchlo zobrazovať, zdieľať a spravovať multimédiá a súbory uložené na jednotke.

Ukladanie a zdieľanie pri cestovaní

32 GB integrované flash úložisko, vrecková veľkosť a dlhá výdrž batérie - to všetko predurčuje Travelair AC čoby spoločníka cestovateľov a užívateľov s mobilným životným štýlom. Zariadenie ponúka funkciu inteligentného zálohovania fotografií a videí z pripojených mobilných zariadení a tiež integrovanú čítačku kariet SD. Travelair AC môžete pripojiť až k piatim zariadeniam súčasne pri prenose dát a až k trom zariadeniam súčasne pri streamovaní HD filmov. Batéria vydrží na jedno nabitie až 10 hodín streamovania multimediálneho obsahu do zariadenia s podporou Wi-Fi.

Bezpečnosť a produktivita

Jednotka ASUS Travelair AC nájde využitie v malých firmách a v domácnostiach. Využíva bezdrôtové šifrovanie WPA2 pre zabezpečené pripojenie ku smartfónom, tabletom a iným zariadeniam užívateľov, čo zaistí bezpečnosť a dôvernosť všetkých súborov a médií. Travelair AC sa dokáže pripojiť k ľubovoľnej Wi-Fi sieti a zdieľať svoje internetové pripojenie s pripojenými mobilnými zariadeniami. Vďaka tomu získate prístup k svojmu uloženému obsahu a zároveň budete mať aj prístup k internetu.

Novinka sa v Česku a na Slovensku predáva za 1599 Kč, resp. 59,90 euro s DPH.

Technické špecifikácie:

 Štandardy Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n/ac, 2,4 GHz a 5 GHz 
 Kapacita úložiska 32 GB 
 Možnosti pripojenia Wi-Fi, Micro USB, NFC
 Kompatibilné OS

iOS 7 alebo vyšší
Android 4.0 alebo vyšší
Kindle Fire HD a HDX
Windows 10, Windows 8, Windows 7
Mac OS X 10.6 alebo vyšší

 Batéria 3000 mAh 
 Farba biela 
 Rozmery 86 × 86 × 21 mm 
 Hmotnosť 120 g 
Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk