Lenovo predstavuje prvý herný počítač s NVIDIA GeForce GTX 1080

Lenovo predstavuje prvý herný počítač s NVIDIA GeForce GTX 1080

 

Ideacentre Y900 zvyšuje úroveň vďaka hernej grafike NVIDIA.

Na podujatí COMPUTEX TAIPEI uviedlo Lenovo na trh ideacentre Y900, prvý svetový herný stolový počítač vybavený najnovšou NVIDIA GeForce GTX 1080. Ide o herný desktop vybavený až štvorjadrovým procesorom Intel Core i7 šiestej generácie, pričom umožňuje jednoduchý upgrade pre tých z nás, ktorí naše zariadenia radi priebežne vylepšujeme. Teraz je ideacentre Y900 ešte výkonnejší vďaka novému GeForce GTX 1080, prvému hernému grafickému procesoru, ktorý vychádza z novej NVIDIA architektúry Pascal.

Nová grafická karta GeForce GTX 1080 ponúka až dvojnásobný výkon a až trojnásobnú efektivitu v porovnaní s GeForce GTX TITAN X. Jeho taktovacia frekvencia je bleskurýchla - viac ako 1700 MHz pri spotrebe len 180 Wattov. To znamená, že má vyššiu priepustnosť dátovej pamäte a tým aj väčšiu energetickú efektivitu, vďaka čomu zvláda aj tie najnáročnejšie herné technológie ako napr. virtuálnu realitu.

až takmer nezodpovedným množstvom výkonu

nazval novú grafickú kartu GeForce GTX 1080 Jen-Hsun Huang, CEO spoločnosti NVIDIA

Lenovo ideacentre Y900 s možnosťou grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1080 a cenou od 1559 EUR bude dostupné od júla 2016.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk