D -Link Powerline: Gigabit aj z elektrickej zásuvky

D -Link Powerline: Gigabit aj z elektrickej zásuvky

 

Nová súprava D-Link s technológiou MIMO PowerLine AV2 umožňuje vytvoriť kompletnú domácu sieť a prenášať dáta cez elektrický rozvod rýchlosťou až 1900 Mb/s.

D-Link zaraďuje do svojho portfólia produktov sadu PowerLine AV2 2000 Gigabit Starter Kit (DHP-701AV), čím otvára nové možnosti pre vytváranie komplexných počítačových sietí v moderných domácnostiach. Nová sada obsahuje dva adaptéry PowerLine, ktoré dokážu premeniť každú elektrickú zásuvku vo vašom dome na prípojku počítačovej siete. Vďaka technológii MIMO možno dosiahnuť rýchlosť prenosu až 1900 Mb/s.

Vysoká priepustnosť a bezpečnosť

Nová sada PowerLine od D-Link dokáže zabezpečiť trvalé pripojenie všetkých sieťových zariadení vo vašej domácnosti. Môže byť použitá pre mnoho rôznych aplikácií, napríklad na pripojenie hernej konzoly v suteréne domu, chytrej TV v obývačke alebo počítača v odľahlej pracovni. Sada umožňuje tiež bezproblémové súbežné streamovanie, surfovanie na internete a sťahovanie súborov, pretože podporuje optimalizáciu dátových prenosov, ktorá určuje priority internetovej komunikácie.

Sada obsahuje dva PowerLine adaptéry, ktoré umožňujú vytvoriť funkčnú sieť PowerLine. Inštalácia prebieha metódou "plug-and-play" - stačí zapojiť adaptéry a môžete ich začať ihneď používať. Ochranu pred neoprávneným prístupom do siete PowerLine, vytvorenej pomocou DHP-701AV, zaisťuje 128-bitové AES šifrovanie dát. Do vstavaného RJ-45 Gigabit Ethernet portu adaptéra možno zapojiť koncové zariadenie s LAN portom, switch alebo Wi-Fi prístupový bod.

Cena a dostupnosť

Sada 2000 Mb PowerLine AV2 Kit (DHP-701AV) je už dostupná na Slovensku a v Českej republike za odporúčanú maloobchodnú cenu 87,90 EUR alebo 2 399 Kč.

D-Link DHP-701AV - Prehľad hlavných parametrov:

  • Sada s dvoma PowerLine adaptérmi využíva aktuálny štandard HomePlug AV2 pre vybudovanie komplexnej domácej siete s teoretickou fyzickou prenosovou rýchlosťou až 1900 Mb/s
  • Funkcia MIMO pre zvýšenie dátovej priepustnosti
  • Nie je potrebné klásť káble, jednoduchá inštalácia a nastavenie
  • Ideálne sa hodí na pripojenie sieťových zariadení pre aplikácie, ktoré potrebujú veľkú šírku prenosového pásma, ako sú streamovanie HD alebo 4K videa, on-line hry, VoIP telefónne hovory alebo sťahovanie veľmi veľkých súborov
  • Automaticky šetrí energiu
  • Tlačidlom nastavované 128-bitové AES šifrovanie dát pre bezpečnú komunikáciu cez elektrický rozvod
Zdroj: D-Link

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk