ASUS RP-AC68: výkonný opakovač s atraktívnym dizajnom

ASUS RP-AC68: výkonný opakovač s atraktívnym dizajnom

 

ASUS predstavil dvojpásmový Wi-Fi opakovač (repeater) RP-AC68, doteraz najlepšie vybavený model zo svojej ponuky využívajúci rýchly Wi-Fi štandard 802.11ac (AC1900).

Novinka je vybavená siedmimi výkonnými internými anténami (tri pre vysielanie, štyri pre príjem), vďaka čomu umožňuje ľahko rozšíriť pokrytie existujúcej siete 802.11ac Wi-Fi s rýchlosťou až 1 900 Mb / s. RP-AC68 obsahuje port USB 3.0 pre pripojenie rôznych úložných zariadení a poskytuje až desaťkrát rýchlejší prenos dát než klasické rozhranie USB 2.0. Pätica portov gigabitového Ethernetu zaručuje flexibilitu pre pripojenie káblových zariadení a v kombinácii s praktickým režimom multimediálneho mosta dokáže premeniť akékoľvek zariadenie káblovej siete na bezdrôtové. Opakovač RP-AC68 môže uplatňovať aj v režime prístupového bodu, ktorý dodá akejkoľvek existujúcej káblovej sieti veľmi rýchle Wi-Fi pripojenie.

Kompaktný opakovač RP-AC68 zaujme štýlovým prevedením v tvare kvádra s osvetlenými červenými detailmi, ktoré sa dajú zapnúť alebo vypnúť pomocou dotykového snímača zabudovaného do loga ASUS v prednej časti. Vďaka LED indikátorom sily signálu môžu používatelia ľahšie rozšíriť pokrytie signálom rýchle siete Wi-Fi do akejkoľvek časti domácnosti alebo kancelárie. Novinka sa v Česku a na Slovensku predáva za 4499 Kč, resp. 188,90 euro s DPH.

Rozšírenie pokrytia Wi-Fi signálu - kdekoľvek

Opakovač ASUS RP-AC68 funguje tak, že sa bezdrôtovo pripojí k existujúcemu routeru a rozšíri signál siete Wi-Fi hlavičiek so zlým pokrytím. Nedostatočné pokrytie predstavuje častý problém vo veľkých či viacposchodových domácnostiach. Vďaka kombinovanej rýchlosti až 1 900 Mb / s (600 Mb / zv 2,4GHz pásme a 1 300 Mb / sv 5GHz pásme) je novinka vhodná pre rozšírenie pokrytia pri najnovších routeroch s rozhraním 802.11ac, ale rovnako tak ho možno použiť aj s routermi podporujúcimi akékoľvek staršie štandardy Wi-Fi. RP-AC68 je určený napríklad pre rozšírenie streamovania HD obsahu, online hranie a iné úlohy náročné na šírku pásma.

Vytvorenie vlastného cloudového servera s aplikáciou AiCloud

Opakovač RP-AC68 je vybavený portom USB 3.0, ktorý garantuje až desaťkrát rýchlejšie prenosy dát ako u USB 2.0 - ľahko a rýchlo tak možno pripojiť úložné zariadenia USB. Užívatelia si tiež môžu jednoducho vytvoriť vlastný osobný cloudový server jednoduchým pripojením úložiska USB. Potom len stačí pomocou aplikácie ASUS AiCloud odkiaľkoľvek pristúpiť k uloženému obsahu a streamovať ho. AiCloud je bezplatná aplikácia pre zariadenia so systémami iOS a Android a v spolupráci s opakovačom RP-AC68 užívateľom ponúka dostupnosť dát bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú.

Pripojenie ďalších zariadení

S opakovačom RP-AC68 a päticou portov gigabitového Ethernetu môžu používatelia pripojiť všetky svoje káblová zariadenia - vrátane herných konzol, počítačov, chytrých TV, tlačiarní, zariadení NAS a mnohých ďalších - a premeniť opakovač vo výkonné centrum svojej domácej multimediálnej a hernej siete.

Jednoduché nastavenie i inštalácia

Nastavenie a inštalácia opakovače RP-AC68 sú prosté - užívateľovi stačí stlačiť tlačidlo WPS na opakovači RP-AC68 a na routeri. To je všetko, nie je potrebné žiadne CD a celú operáciu možno navyše vykonať bez použitia počítača.
Najlepšie výsledky dosiahnete, ak bude opakovač RP-AC68 umiestnený v pozícii, kde je dostatočne silný signál z routeru. Celú inštaláciu opakovač RP-AC68 ešte uľahčuje svojimi špeciálnymi LED indikátory sily signálu pre každé frekvenčné písmo, ktoré užívateľovi pomáhajú nájsť jeho najlepšiu možnú polohu.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk