Kreativita bez hraníc, výkon bez kompromisov: Lenovo predstavuje ThinkPad P40 Yoga

Kreativita bez hraníc, výkon bez kompromisov: Lenovo predstavuje ThinkPad P40 Yoga

 

Lenovo predstavilo ThinkPad P40 Yoga, vysoko výkonnú mobilnú pracovnú stanicu, ktorá pomôže naplno popustiť uzdu profesionálnej kreativite.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga prináša prvotriedny zážitok z digitálneho skicovania, ktorý sa spája s dokonalým výkonom a spoľahlivosťou mobilnej pracovnej stanice.

Počnúc digitálnymi umelcami, rozkresľujúcimi scenár najnovšieho hollywoodskeho trháku po strojných inžinierov navrhujúcich nové vzrušujúce auto, všetci kreatívni profesionáli potrebujú načrtávať svoje návrhy a zároveň týmto návrhom vdýchnuť život. Na to si používatelia zvyčajne kupujú dva systémy – tablet, ktorý ponúka citlivosť a presnosť prvotriedneho skicovania, a mobilnú stanicu, ktorá návrhy prenesie do výkonných aplikácií.

Ako vôbec prvá multirežimová mobilná pracovná stanica, ThinkPad P40 Yoga ponúka všestrannosť práce vo všetkých režimoch - notebook, stojan, stan a tablet - čo odborníkom dáva flexibilitu, aby mohli robiť viac bez ohľadu na to, čo robia. Tento systém poskytuje maximálnu presnosť kreslenia vďaka vysoko citlivému peru a dotykovému displeju s technológiou Wacom® Active ES, ktorá ponúka plných 2 048 úrovní tlakovej citlivosti na IPS displeji s vysokým rozlíšením (2560 x 1440).

Profesionálni umelci a dizajnéri sa jasne vyjadrili, že potrebujú absolútnu precíznosť a presnosť. V rámci spolupráce s Wacom®, Lenovo vyvinulo jedinečný ovládač, vďaka ktorému sa zatiaľ najviac približuje k zážitku, ktorý prináša ‘pero a papier’. O pohodlné a realistické kreslenie a náčrty sa postará priložené dobíjacie pero ThinkPad Pen Pro, ako aj dodatočné tipy na používanie pera, ktoré odbornej komunite poskytujú rôzne úrovne dotykovej spätnej väzby.

“Náčrty sú základom všetkého, čo robíme,” vyjadril sa Kyle Runciman, priemyselný dizajnér a manažér strategického obsahu spoločnosti Autodesk. “Dizajnéri môžu pri zdokonaľovaní svojich nápadov skicovať aj niekoľko mesiacov a keď dospejú do bodu, keď sa cítia byť pripravení ísť do toho naplno, môžu využiť samostatnú mobilnú pracovnú stanicu s certifikáciou ISV, aby mohli svoje návrhy vizualizovať. Schopnosť vykonať toto všetko na jednom jedinom zariadení je obrovský pokrok pre naše odvetvie.”

Spolu s prémiovými možnosťami skicovania Lenovo ThinkPad P40 Yoga ponúka výkon mobilnej pracovnej stanice bez akýchkoľvek kompromisov. S výkonom NVIDIA® Quadro® M500M GPU s 2GB VRAM, má ThinkPad P40 Yoga certifikáciu na využívanie celej škály profesionálnych aplikácií bez kompromisov. Navyše, tento systém tiež disponuje procesorom Intel® 6. generácie Core™ i7 CPU a RAM pamäťou s kapacitou až do 16GB ako aj 512GB SSD úložiskom pre ultra rýchle spracovanie.

A po prvýkrát v mobilnej pracovnej stanici Lenovo ThinkPad P40 Yoga prináša inovatívnu Lenovo klávesnicu s rámom, ktorý sa automaticky zdvíha okolo kláves, keď sa Yoga zariadenie prepne do režimu tablet, vďaka čomu majú používatelia možnosť pracovať pohodlnejšie a efektívnejšie. Zariadenie disponuje overenou spoľahlivosťou ThinkPad na maximalizáciu bezporuchovej prevádzky v kancelárii aj mimo nej, s dlhou výdržou batérie, otestovanou Mil-SPEC konštrukciou, aby sa bezporuchovosť zabezpečila aj pri najťažších podmienkach, a tiež odľahčený dizajn využívajúci pokrokové materiály.

Popri ThinkPad P40 Yoga spoločnosť Lenovo tiež oznámila uvedenie ThinkPad P50s a ThinkStation P310. ThinkPad P50s dopĺňa rad ThinkPad P Series, prinášajúc cenovo dostupnejšiu prémiovú funkcionalitu a pokrokový výkon vo forme tenšej a ľahšej mobilnej pracovnej stanice. Inovatívne prvky ThinkPad P50s zahŕňajú 3K IPS displej pre krištáľovo čisté zábery a technológiu Lenovo Power Bridge, ktorá zabezpečí až do 17 hodín výdrže batérie,1 vďaka čomu užívatelia môžu za každých okolností pokračovať v práci.

Najnovším prírastkom série Lenovo ThinkStation P Series je ThinkStation P310, ktorý stavia na úspechu Lenovo ThinkStation P300 a ponúka zariadenie základnej úrovne s pokrokovou technológiou špičkovej pracovnej stanice. S novým procesorom Intel® Xeon® E3-1200v5 a najnovšou technológiou NVIDIA GPU tento systém taktiež zdvojnásobuje kapacitu pamäte v porovnaní s predchádzajúcimi základnými pracovnými stanicami, nakoľko ponúka až do 64 GB DDR4 RAM a podporuje FLEX ovládače vďaka úložisku Samsung M.2 NVMe SSDs.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga je možné zakúpiť s voliteľným perom ThinkPad Pen Pro napájaným batériou, pokrokovým Lenovo stylus perom, ktoré využíva špičkovú technológiu Wacom® pre vyššiu precíznosť a pohodlie. Navyše, ThinkPad P40 Yoga podporuje Lenovo OneLink+, novú generáciu konektorového dokovacieho riešenia, ktoré umožňuje využitie všetkých dokovacích funkcií a zásobovanie energiou len cez jeden jediný konektor, a tým je to ideálne riešenie pre užívateľov, ktorí v rámci šetrenia času využívajú hneď niekoľko zariadení a chcú stihnúť viac.

Lenovo ThinkPad P50s je dostupný s voliteľnou stanicou ThinkPad Ultra Dock, novou dokovacou stanicou prinášajúcou väčšiu konskú silu, ktorá poháňa mobilné pracovné stanice a všestrannejšie dokovacie konektory.

Nové ThinkPad P40 Yoga, ThinkPad P50s a ThinkStation P310 budú dostupné v prvom štvrťroku 2016 prostredníctvom obchodných partnerov spoločnosti Lenovo a na www.lenovo.com. Cena za ThinkPad P40 Yoga bude od 1235 EUR, kým ThinkPad P50s od 1339 EUR. Lenovo ThinkStation P310 má cenu od 750 EUR.

Firmy si môžu vybrať z celej škály služieb a podporných riešení, ktoré vyhovejú ich potrebám. Vďaka silnej orientácii na zákazníka, kvalitu a reakčné schopnosti, služby Lenovo Services ponúkajú inovatívne a integrované riešenia, aby zabezpečili maximálnu produktivitu. Predĺženie a rozšírenie záruky, aktualizácie, ochrana proti náhodnému poškodeniu, ponechanie jednotky pevného disku, prioritná technická podpora a kompletný súbor továrenských a automatizovaných služieb spustenia firmám pomáhajú efektívne preklenúť medzery medzi užívateľom a firmou.

“Intel mikroprocesor 6.generácie Core i7 je motorom niekoľkých najinovatívnejších mobilných počítačov na trhu a sme nadšení, že túto silu využíva aj Lenovo 2-v-1 mobilná pracovná stanica,” povedal Navin Shenoy, korporátny viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Mobility Client Platforms Group, Intel. “Lenovo ThinkPad P40 Yoga je ukážkou úžasných inovácií a výkonu technológie Intel, určených pre kreatívnych profesionálov.”

“Aby svojim kreáciám vdýchli život, profesionáli z oblasti médií, zábavy, dizajnu a strojárstva požadujú najpokrokovejšie grafické technológie,” uviedol Greg Estes, viceprezident spoločnosti Enterprise Marketing, NVIDIA. Náš nový vysoko výkonný grafický procesor Quadro M500M GPU poskytuje "konskú silu", pre využívanie náročných profesionálnych aplikácií, pričom je zároveň veľmi energeticky efektívny - čo je dokonalé pre ThinkPad P40 Yoga."

“Náčrty sú zásadnou súčasťou kreatívneho procesu a naša stylus technológia Wacom® stojí v popredí pri zavádzaní možnosti digitálneho skicovania na mobilných zariadeniach,” povedal Masahiko Yamada, prezident a CEO spoločnosti Wacom. “Funkcionalita, ktorú prináša Lenovo ThinkPad P40 Yoga, vrátane našej technológie dotykového pera Wacom Active ES, umožňuje umelcom a ďalším kreatívnym profesionálom naplno využívať tento systém a jeho potenciál, spolu so schopnosťami displeja a dotykových možností, ktoré na trhu nemajú obdobu.”

“Autodesk prináša pokročilé 3D nástroje, ktoré kreatívnym profesionálom umožňujú vdýchnuť život tým najrealistickejším postavám a vizualizovať úžasné svety - či už pre film, TV a hry,” vyjadril sa Marc Hamaker, Media & Entertainment Marketing, Autodesk. “Tvorivý potenciál umelca sa uvoľní a je bez obmedzení, keď sa spojí s tým správnym softvérom a hardvérom, ako napríklad Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya, Autodesk Mudbox, a pracovnými stanicami Lenovo.”

“Návrhári vedia, že mobilita je rozhodujúca,” povedal Tim Geurtjens, spoluzakladateľ spoločnosti MX3D. “Predtým to znamenalo, že sme museli používať tablet na náčrty a mobilnú pracovnú stanicu na prenos našich návrhov. Uvedením Lenovo ThinkPad P40 Yoga, spoločnosť Lenovo zmenilo pravidlá hry pre profesionálov v našom odvetví, nakoľko nám ponúka všetko, čo potrebujeme v jednom jedinom zariadení.”

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk