Microsoft to rozbalil vo veľkom štýle: Gigant priniesol aj jedno prekvapenie

Microsoft to rozbalil vo veľkom štýle: Gigant priniesol aj jedno prekvapenie

Microsoftu vedenie pod Satyom Nadellom značne prospieva. Nielenže sa pod jeho vedením stali zo spoločností ako napríklad Apple partneri Microsoftu, ale taktiež sa Microsoft začal viac pohybovať aj v oblasti výroby hardvéru. Jeho hlavným výrobným artiklom už nie je len príslušenstvo, ale aj tablety, chytré náramky, smartfóny a najnovšie dokonca aj konvertibilné notebooky.

Lumia 950XL a 950

O kompletných špecifikáciách novej Lumie 950 sa vedelo už pred samotným oficiálnym predstavením. Tým pádom sme neboli prekvapení, že ako výkonová jednotka je použitý čipset Snapdragon 810. Čo ale prekvpailo všetkých je systém chladenia. O Snapdragone 810 sa všeobecne vie, že pri vyššej záťaži rád viacej kúri. Microsoft tento problém vyriešil elegantne – implementoval do tela smartfónu vodný chladiaci okruh. Okrem neho sa v útrobách telefónu nachádzajú aj 3GB operačnej pamäte a 32GB interná pamäť, ktorú je možné rozšíriť pamäťovou kartou s maximálnou teoretickou kapacitou až 2TB.

Čelnej strane dominuje 5,7-palcový OLED displej, ktorý ponúka WQHD rozlíšenie (1440x2560 pixlov) a jemnosť 518PPI. Okrem toho displej podporuje aj obľúbený šetriaci režim Glance Screen. Bohužiaľ, Microsoft nepoužil senzorové ovládacie tlačidlá a tak sú tieto tlačidlá súčasťou displeja.

Zadná stena obashuje 20Mpx fotoaparát, ktorý používa optiku Carl Zeiss. Vedľa neho sa nachádza trojica RGB LED diód, ktorá pomôže eliminovať efekt červených očí. Ďalej dokáže zachytiť video v 4K a ponúkne aj optickú stablizáciu.

Hlavnou zbraňou smartfónov s Windows 10 je funkcia Continuum, o ktorej sme vás už informovali. Lumia 950 XL túto funkciu ako správna vlajková loď podporuje. K lepšej konektivite pomôže Display Dock, ktorý po pripojení k smartfónu ponúkne obrazové výstupy cez HDMI alebo Display Port a dátové spojenie cez 3 USB porty. Nabíjanie cez USB Type-C konektor dokáže batériu s kapacitou 3300mAh nabiť na polovicu svojej kapacity už za 30 minút. Spolu s Lumiou 950XL bola predstavená aj menšia verzia 950, ktorá je až na použitý čipset – Qualcomm Snapdragon 808 – prakticky totožná.

Surface Pro 4

Surface Pro 3 bol bez pochýb tým najlepším konvertibilným zaridením pre operačný systém Windows. Nová generácia ide ešte ďalej. Ponúka telo tenké len 8,4mm a 12,3-palcový PixelSense displej s rozlíšením 2160x1440 pixlov. O výkon sa stará najnovší procesor z rodiny Core M doplnený o grafický čip Iris Pro. Táto kombinácia podľa Microsoftu zaručí novému Surface Pro 4 až o 50% vyšší výkon ako jeho hlavný konkurent MacBook Air. Maximálna možná konfigurácia následne zahŕňa až 16GB operačnej pamäti a 1TB SSD disk.

Nový stylus dokáže zaznamenať až 1024 rôznych úrovní vyvinutého tlaku a jeho výdrž na batériu je podľa Microsoftu až jeden rok. Vylepšené puzdro kombinované s klávesnicou (TypeCover) je tenšie, disponuje o 40% väčším trackpadom a jeho klávesy sú aj podsvietené. Kupovať si ho však nemusíte, ak vlastníte ten z predchádzajúceho modelu. Príslušenstvo určené pre Surface Pro 3 je kompatibilné aj pre plnohodnotné využívanie so Surface Pro 4. Surface Pro 4 bude dostupný od 26. októbra od 899 amerických dolárov.

Surface Book

Surface Book bol najväčším prekvapením akcie. Málokto čakal, že Microsoft sa odhodlá k tomuto kroku a začne predávať vlastný notebook. Každopádne sme za to len radi, keďže nový Surface Book vyzerá priam úžasne. Jeho najzaujímavejšou časťou je netradičný kĺb. Ten je ohybný a vďaka nemu je aj možné oddeliť displej od základne. To, že ide o ultimátny notebook potvrdzujú aj jeho špecifikácie. Intel Core i7, výkonná grafika GeForce od nVidie a udávaná výdrž až 12 hodín. To všetko v celokovovom tele s dizajnom, ktorý určite aj Jony Ive, šéfdizajnér Apple, bude obdivovať. Čo viac si želať?

Pozitívnou správou je, že Microsoft to s cenou neprestrelil a Surface Book bude predávať od 1499 amerických dolárov. Surface Book bude dostupný už koncom októbra.

Zdroj: theverge.com, egadget.com, microsoft.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk