Acer Aspire Switch 11V: Výkonné zariadenie 2 v 1 pre prácu i zábavu

Acer Aspire Switch 11V: Výkonné zariadenie 2 v 1 pre prácu i zábavu

 

Spoločnosť Acer oznámila dostupnosť svojich inovovaných notebookov 2 v 1 Aspire Switch, a to pridaním nového 11,6" pasívne chladeného modelu Switch 11 V s procesorom Intel® Core-M.

Bolo u neho znížené ťažisko pre vyššie pohodlie pri písaní a prináša mnohé vylepšenia od procesora až po displej. Ľahký Aspire Switch 11 V bol navrhnutý na to, aby sa stal perfektným hybridom pre profesionálne i osobné použitie. Vďaka vylepšenej konštrukcii s pántami Acer Snap Hinge 2 možno Switch 11 V používať v štyroch rozdielnych režimoch: notebook, tablet, displej a stan.

"Prepracovaním niektorých kľúčových prvkov našej už populárnej rady notebookov Aspire Switch sme vytvorili hybrid ktorý je ideálny pre prácu i zábavu. Jeho tvar bol zmenený tak, aby bol viac ergonomický a zlepšenia sa dočkal aj výkon, grafika, zvuk, displej a batéria. Vďaka tomu je možné nový Switch 11 V použiť ľahko na všetko - od prezentácie v práci, cez čítanie na cestách až po streamovanie HD videí počas odpočinku doma," povedal Vít Urban, marketingový manažér spoločnosti Acer.

Notebooky Switch sú navrhnuté na to, aby ste mohli prejsť z práce do osobného života tak ľahko, ako je to len možné. Vďaka ich štyrom režimom používaní sa môže užívateľ ľahko prispôsobiť akejkoľvek situácii, ktorá môže nastať. V jednom flexibilnom zariadení je plnohodnotný notebook so systémom Microsoft Windows® 8.1, ktorý váži 1,4 kg (tablet + dok s klávesnicou a HDD) a tablet (770 g) so 4 GB pamäte RAM a možnosťou 60 alebo 128GB SSD. Tento prechod umožňujú nové pánty Acer Snap HingeTM 2 s istiacim magnetom a bezzápadkovým mechanizmom. Medzi tieto režimy patrí notebook, ktorý umožňuje jednoduché profesionálne použitie vďaka pripojenej klávesnici; tablet pre ďalšie príležitostné použitie, ako je surfovanie na internete, hranie hier, sledovanie filmov a robenie poznámok na cestách; režim displej pre zobrazenie obsahu a prezentácií, rovnako ako pre videokonferencie; a režim stan pre filmy, ukazovanie obrazovky ostatným v stiesnených priestoroch (na cestách) a prezeranie fotiek.

Prioritou u nového modelu Aspire Switch bolo zabalenie jeho vysokého výkonu do komfortného ergonomického tela. Chiclet klávesnica sa môže pochváliť veľmi pohodlnými a optimálne rozloženými klávesami a Precision Touchpad prináša vyššiu presnosť a výkon pri ovládaní pomocou touchpadu. Technológia plynulého rozpoznávania gest rozlišuje medzi úmyselnými gestami prstov a náhodným kontaktom s dlaňou či rúk. Vďaka menšiemu množstvu chýb môžete kliknúť, prechádzať a posúvať aj zväčšovať oveľa ľahšie ako inokedy. S päťstupňovým náklonom klávesnice ako u notebooku je písanie veľmi pohodlné, bez ohľadu na polohu pri písaní.
Aspire Switch 11 V je veľmi tenký a ľahký, meria len 299,5 × 195 × 8,95 mm a v režime tablet váži len 770 g. Ak je osadený do doku s klávesnicou a voliteľným pevným diskom, meria 299,5 × 206, 7 × 20,95 / 23,35 mm a váži 1 460 g.

Switch 11 V: Pasívne chladený procesor Intel® Core-M l 4 GB RAM l 802.11ac Wi-Fi

Vďaka impozantnému pasívne chladenému procesoru Intel® Core-M je Switch 11 V špecializovaný pre prácu s viacerými aplikáciami naraz a grafikou bez zadrhávania pri nízkej spotrebe energie. Ponúka až o 30% vyšší procesorový a 1,5 × vyšší grafický výkon, a to všetko pri dlhej výdrži na batériu. Je navrhnutý tak, aby bolo škálovanie výkonu automatické a maximalizovalo energetickú účinnosť ako pri práci na počítači, tak na tablete. Aj vďaka podpore pohotovostného režimu Windows InstantGo vydrží v prevádzke na batériu viac ako 8 hodín.

S týmto výkonom má Switch k dispozícii 4 GB operačnej pamäte RAM na Windows 8.1 (možnosť bezplatného upgradu na Windows 10, akonáhle bude k dispozícii). Vnútorné SSD úložisko má kapacitu buď 64, alebo 128 GB, navyše ju možno rozšíriť až o 128GB pamäťovou kartou SDXC do slotu microSD. Vynikajúca rýchlosť zabudovaných komponentov nie je všetko, čo môže nový Switch ponúknuť. Vďaka použitiu najnovšej bezdrôtovej technológie 802.11ac môže byť Wi-Fi pripojenie až trikrát rýchlejšie, než u predchádzajúceho štandardu 802.11n. Týchto vyšších rýchlostí bolo dosiahnuté aj pomocou dvoch antén, vďaka ktorým je možné využívať technológiu MIMO. S ňou je všetko od hrania online hier po streamovanie videa ako rýchlejšie, tak aj spoľahlivejšie. Okrem toho umožňuje najnovšia verzia technológie Bluetooth (4.0) k Aspire Switch 11 V bezdrôtovo pripojiť rôzne bluetooth zariadenia, ako sú mobilné telefóny, reproduktory alebo slúchadlá - pre prácu aj zábavu bez káblov.

Switch 11 V: Pokročilá ergonómia l Dlhá výdrž na batériu l Rôzne farebné varianty

O zvuk sa stará presný hardvér, ktorý prináša pri frekvencii 800 Hz menej ako 5% skreslenia. Reproduktor s unikátnou konštrukciou prináša prirodzený zvuk, ktorému nemôžu ostatné audiosystémy konkurovať. Pridajte reprodukciu basov a šírenie zvuku s technológiou Acer TrueHarmony a vylepšením Dolby® Digital Plus Home Theater ™ a máte stroj, ktorý bol navrhnutý tak, aby podal úctyhodný audio výkon. Okrem toho nechýba ani sada Acer VisionCare ™, ktorej súčasťou je filter Acer BlueLightShield ™, ktorý znižuje únavu očí tým, že redukuje množstvo vyžarovaného modrého svetla z obrazovky. A napríklad technológia LumiFlex ™ optimalizuje displej pre lepšiu viditeľnosť obrazu na slnku.

Toto všetko je k dispozícii na 11,6 "displeji s rozlíšením 1 366 × 768 px alebo 1 920 × 1 080 px a s technológiou Zero Air Gap, ktorá zaisťuje mimoriadne ostrý text aj fotografie. Navyše je vybavený technológiou IPS, ktorá prináša široké 178 ° pozorovacie uhly, takže používatelia uvidia všetky detaily a sýte farby od okraja k okraju.

Snímky možno zhotovovať buď 1Mpx prednou webkamerou alebo 5Mpx zadným fotoaparátom. Je možné aktivovať aj duálny režim fotoaparátu pre zhotovovanie a zdieľanie fotografií počas videohovorov. Všetko je ukryté pod sklom CORNING® Gorilla® Glass 3 pre maximálnu odolnosť voči poškriabaniu a dlhú trvanlivosť.

Dva porty USB - jeden v plnej veľkosti (a verzii 3.0) a druhý v podobe microUSB - umožňujú pripojenie tlačiarní, externých diskov a ďalších digitálnych zariadení. Port microHDMI® zase prináša užívateľom možnosť pripojiť k tabletu veľký monitor pre sledovanie filmov a ďalšieho obsahu na väčšej obrazovke.

Cena a dostupnosť

Acer Aspire Switch 11 V (SW5-173) bude k dispozícii v septembri za cenu od 19 990, - Kč.
Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk