ENDORFY Navis F280 ARGB – AIO chladič u ktorého vás zamrazí

ENDORFY Navis F280 ARGB – AIO chladič u ktorého vás zamrazí

 

Než budete čítať ďalej, zapnite si epickú hudbu, pretože spoločnosť Endorfy sa vám chystá predstaviť jeden z ich obľúbených vodných chladiacich systémov. Zoznámte sa s ENDORFY Navis F280 ARGB!

Tento podsvietený drsňák zvládne aj vysoko výkonné procesory - to preto, že pracuje s tichou pumpou s keramickým ložiskom a PWM reguláciou rýchlosti. Súčasťou balenia sú aj dva ventilátory Fluctus. Každý z nich má veľkosť 140 mm a dokážu efektívne bežať aj pri nižších rýchlostiach, takže povedzte svojim kamarátom, že o vás dlho nebude počuť.

A čerešnička navrch - ENDORFY Navis F280 ARGB je kompatibilný so všetkými obľúbenými päticami, takže ho namontujete na takmer akékoľvek CPU.

Vitajte na pokojnej strane sily

Navis F280 ARGB je taký tichý, že môžete počuť svoje vlastné myšlienky. Myslíme to vážne – svoju obľúbenú strieľačku môžete hrať na najvyššie nastavenie (a celú noc) a stále bude taký tichý, ako vaši priatelia pri sledovaní poslednej epizódy obľúbeného seriálu.

Prúdenie vzduchu chladičom je zaistené dvoma oceňovanými ventilátormi Fluctus 140 PWM ARGB. Ich lopatky boli tvarované tak, aby dokonale odvetrávali husto rebrovaný chladič. Domnievame sa, že keby sme ich urobili dostatočne veľké, nasledovala by ďalšia doba ľadová – tak dobre veci ochladzujú.

Lopatky ventilátora majú navyše zúbkované okraje, vďaka čomu je hluk menej počuteľný a menej obťažujúci (psychoakustická optimalizácia ventilátorov Fluctus je patentovaná). Vitajte na pokojnej strane sily!

Temný Mrazivý rytier

Občas sa pristihneme, že si hovoríme, že Navis F280 ARGB je náš temný mrazivý rytier, ktorý dokonale chladí CPU, aj keď z PC žmýkate poslednú šťavu. Raz sme na to dokonca vyrobili minibrnenie, ale bolo to nepohodlné na zostavenie.

Namiesto toho sme postavili asymetrický vodný blok, ktorý absorbuje teplo z procesora. Skombinovali sme ho s čerpadlom s keramickým ložiskom a riadeným PWM signálom. To znamená, že čerpadlo upravuje svoje otáčky (medzi 1600 a 2600 RPM) spoločne s otáčkami ventilátorov – takže konečne môžete pracovať v tichosti.

Chladiaca kvapalina v Navis F280 ARGB prechádza 280mm chladičom, navrhnutým špeciálne s ohľadom na našu najväčšiu hrdosť - ventilátory Fluctus. Vaši priatelia neprejdú okolo takej kombinácie bez toho, aby zažili bolesť zo žiarlivosti.

Môžete mi dať trochu svetla?

Hardvér bez ARGB je v poriadku – ale pravdou je, že je príjemné byť obklopený farebnou polárnou žiarou nad vašim stolom. Preto sú na chladič namontované ventilátory Fluctus 140 PWM s možnosťou ARGB. Osvetlili sme aj logo ENDORFY a hranu pumpy.

S ARGB si môžete prispôsobiť vzhľad chladiča tak, aby vyhovoval vášmu brlohu. Osvetlíte ho ľubovoľnou farbou alebo nastavíte svoj vlastný efekt, napríklad trblietavú dúhu alebo pulzujúcu vlnu. Navis F280 ARGB funguje rovnako dobre ako jeho nepodsvietený brat. Chladiče majú rovnako vynikajúci dizajn – nechceli sme obetovať výkon pre funky vzhľad.

Bavte sa!

Navis F280 ARGB svieti, aj keď nemáte kompatibilnú základnú dosku alebo PC skriňu s ovládačom. Je to preto, že vám dávame ovládač Nano-Reset ARGB, s ktorým si nastavíte jeden z predprogramovaných efektov podsvietenia. Bavte sa!

Presne tak, ako to máte radi

Keď – rovnako ako my – trávite polovicu svojho života pri počítači, viete, aké dôležité je mať vo svojej počítačovej skrini poriadok. A preto sme sa uistili, že Navis F280 ARGB je možné namontovať v akejkoľvek polohe vo vnútri vášho počítača. A to vďaka flexibilným hadicám, každá s dĺžkou cca 39 cm, takže si chladič ľahko namontujete, ako to máte radi.
Kto by sa pasty bál
S Navis F280 ARGB získate tubu s účinnou a ľahko aplikovateľnou teplovodivou pastou Pactum PT-3, ktorá vám umožní niekoľko inštalácií. Nie je sa teda čoho báť.

 

Ďalšie informácie o rade ENDORFY Navis 280 ARGB nájdete na stránkach výrobcu: https://endorfy.com/en/product/navis-f280-argb/

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk