RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

Spoločnosť Lamax asi veľa z vás pozná. Ide o výrobcu Bluetooth reproduktorov, kamier, slúchadiel a inej drobnej elektroniky, ktorú možno aj vy máte doma. Ak nie, určite ich produkty aspoň občas vidíte v meste alebo niekde inde, čo len zodpovedá o tom, že ide o známu spoločnosť, ktorej sa darí. V tejto recenzii sa pozrieme na ich bezdrôtový reproduktor, ktorý je určený prevažne do interiéru a má označene Soul1.

 
RECENZIA: CyberPower UT1050eg - Vypli prúd do...

RECENZIA: CyberPower UT1050eg - Vypli prúd do...

Koľkokrát sa vám už v živote stalo, že ste si po náročnom dni plnom starostí sadli za hernú konzolu alebo stolný počítať s jasným cieľom upustiť trocha tej pary pomocou herného ventilu, avšak bohovia zvaní Slovenské elektrárne boli proti? Síce boli aspoň tak slušní, že za hlavný vypínač zobrali až v momente, keď ste spustili nejaký ten online zápas a v jeho priebežnej štatistike sa vyhupli na prvé miesto, ale výsledný efekt to nakoniec nijako nezmenilo. V odlesku čiernej obrazovky s jemným prachovým filtrom bolo totiž badať vaše veľavravné prskanie a chrliac nadávky na všetky svetové strany sa z plánovaného uvoľnenia nakoniec stalo defilé psychického úpadku a zmaru. Hoci vám dnes pri recenzii na produkt CyberPower UT nedokážem zaručiť elimináciu spomínaného scenára, minimálne som vám schopný ponúknuť pomocnú alternatívu a odsunúť onen negatívny stres niekam do úzadia.

 
PREVIEW: Asus TUF A15 FA506 - Dostupný herný notebook poistený do budúcnosti

PREVIEW: Asus TUF A15 FA506 - Dostupný herný notebook poistený do budúcnosti

Ďalší mesiac, ďalšia novinka od spoločnosti Asus, na ktorú sme mali možnosť sa pozrieť pred uvedením na slovenský trh. Tentokrát ide o notebook z cenovo dostupnejšej, no stále výkonom prekvapivo silného radu TUF. Novinka s menom TUF A15 FA506 sľubuje priniesť nielen väčšinu vychytávok, na ktoré si už aj náročnejší hráči mali možnosť zvyknúť, ale aj úplné novinky po stránke hardvéru. Pritom bude v obchodoch dostupný za oveľa nižšiu cenu, ako podaktoré prémiovejšie kúsky.

 
RECENZIA: ASUS TUF H5 - Crossplatformový drôtový headset s virtuálnym 7.1 zvukom

RECENZIA: ASUS TUF H5 - Crossplatformový drôtový headset s virtuálnym 7.1 zvukom

V modernej dobe, počas ktorej sa trh rozdelil na segmenty niekoľkých herných platforiem, nastal problém so vzájomne nekompatibilným hardvérom, preto dnes výrobcovia kladú dôraz na tzv. cross-platform kompatibilitu. ASUS pod svojou divíziou TUF gaming ponúka slúchadlá H5, ktoré podporujú všetky herné platformy. H5 je drôtový over-ear herný headset, s dvojicou mikrofónov ‒ odnímateľným a vstavaným, ktorý navyše ponúka zaujímavú funkciu, a to virtuálny priestorový zvuk 7.1.

 
RECENZIA: Fractal Design Flex VRC-25 - Ukážte svoju grafickú kartu v tom najlepšom svetle

RECENZIA: Fractal Design Flex VRC-25 - Ukážte svoju grafickú kartu v tom najlepšom svetle

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, prečo aj tie najdrahšie a najviac prémiové grafické karty vyzerajú najlepšie práve z tých uhlov, ktoré takmer nikto neuvidí? A dokonca aj pri lacnejších grafikách je vždy krajšia časť s chladením, nie bok a vrchná časť plochého spoja občas zakrytá plastovým alebo kovovým backplate-om. Prečo mať vlastne grafickú kartu v počítači nainštalovanú vo vodorovnej polohe, keď existujú produkty schopné vystaviť ju v tom najlepšom svetle?

 
RECENZIA: AORUS RAID SSD 2TB - Tie najlepšie PCIe Gen3 rýchlosti s viacerými „ale“

RECENZIA: AORUS RAID SSD 2TB - Tie najlepšie PCIe Gen3 rýchlosti s viacerými „ale“

Najväčšie úložisko, najlepšie rýchlosti, najjednoduchšia obsluha v tom najkrajšom dizajne. Dobre, ten dizajn možno nie je pre každého až taký dôležitý, no ostatné vymenované vlastnosti často vyžadujú náročnejší používatelia, ktorí až tak nehľadia na ceny komponentov. Od čias pomalých hard-diskov už ubehlo veľa času a SSD disky sú v praxi novým štandardom. A to nielen čo sa týka rýchlosti a bezpečnosti dát, ale aj kapacity. A hoci sa môžu zdať SSD disky ako nudná záležitosť, nie každá spoločnosť kráča rovnakou cestou ako ostatné. Niektorí výrobcovia sú ochotní vydať sa mierne odlišným smerom len preto, aby svojím zákazníkom priniesli čo najzaujímavejšie produkty. A práve z takéhoto neočakávaného smeru prichádza aj produkt menom AORUS RAID SSD 2TB.

 
RECENZIA: ASUS TUF M5 - „Sivá myška“ na pohľad, výkonné herné zariadenie na pocit

RECENZIA: ASUS TUF M5 - „Sivá myška“ na pohľad, výkonné herné zariadenie na pocit

Značka TUF Gaming je dnes už pojem, ktorý sa svojou popularitou v portfóliách značky ASUS pomaly doťahuje už na úroveň ROG – Republic of Gamers. TUF je skratkou pre „The Ultimate Force“ a dlhodobo ponúka kvalitné, a hlavne odolné herné PC komponenty i periférie, a svojimi cenami sa udržiava pod hladinou produktov ROG. Do redakcie k nám tentokrát zavítala myška ASUS TUF M5.

 
RECENZIA: Fractal Design Celsius+ S28 Prisma - Nový a farebný, väčší a lepší, taký je Celsius+ S28

RECENZIA: Fractal Design Celsius+ S28 Prisma - Nový a farebný, väčší a lepší, taký je Celsius+ S28

Nejaký ten čas dozadu sme testovali starší, no stále schopný chladič Fractal Design Celsius S24. Čoskoro po jeho recenzii sme sa však mali možnosť pozrieť na jeho náhradníka s novou generáciou pumpy a pridaným ARGB podsvietením. A teraz k nám zavítal aj väčší brat týchto dvoch chladičov s menom Celsius+ S28. Pri rade Celsius+ chladičov číslo v mene označuje veľkosť radiátora, takže keď model S24 disponuje radiátorom dlhým 240mm, ktorý pojme dva 120mm ventilátory, je len logické, že pri S28 bude radiátor určený pre dvojicu 140mm ventilátorov, čiže 280mm. Je však väčší chladič o toľko lepší a oplatí sa priplatiť si zaň?

 
RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

 

Veľkú časť z hráčskych headsetov na trhu tvoria pevné slúchadlá s čelenkou a náušníkmi. Dajú sa nájsť v rozličných dizajnoch – podsvietené aj nenápadné, s mäkšími či pevnejšími náušníkmi, s káblom či bez, no skrátka...poznáte to. Teda aspoň ja, keďže ich používam a testujem a rozčuľujem sa nad tým, že sú dve tretiny z nich nepohodlné. :)

 
PREVIEW: ROG Zephyrus G14 – Moderný herný svet už unesiete v jednej ruke

PREVIEW: ROG Zephyrus G14 – Moderný herný svet už unesiete v jednej ruke

Je to paradox, ako sa rôzne svetové špičky v oblasti vývoja hardvéru, zvlášť toho herného a zároveň prenosného v jednom balíčku, snažia navzájom prekonať pomocou odlišnej stratégie. Keď to teraz vezmem z vlastných skúseností ako recenzenta, ktorému už za ten dlhý čas kuriéri na stôl položili poriadne pestrú paletu produktov, tak zdanlivo identické výrobky sú vo svojom jadre vlastne nesmierne odlišné. Nerozprávame sa tu teraz priamo o technických špecifikáciách a vnútornostiach ako takých, tam sa vďaka papierovej šablónke s výpisom cenových relácií dokáže zorientovať aj bežný laik, ale skôr o filozofii samotného výrobku a s ňou spojenej marketingovej stratégii. Môžete ostatne postaviť ten najvýkonnejší herný notebook na svete, ale vo finále si ho nikto nekúpi, pretože nebude užívateľsky kompaktný, natoľko atraktívny, aby oslovil dostatok zákazníkov a vplyvom zle riešeného chladenia pôjde vlastne o ekvivalent menšieho akcelerátora domáceho požiaru. Trafiť sa do najväčšieho počtu platiacich hráčov chce prosto um a často aj poriadnu dávku riskovania.

 
RECENZIA: Trust GXT 244 Buzz - Čistý zvuk za príjemnú cenu

RECENZIA: Trust GXT 244 Buzz - Čistý zvuk za príjemnú cenu

Kvalitný mikrofón. Niekto si pomyslí, že dobrý mikrofón schopný zaznamenať hlas a zvuky v dobrej kvalite je len výsadou profesionálov, či ľudí živiacich sa streamovaním. Každý, kto rád hráva multiplayerové hry vie, ako dokážu bzučiace škreky protihráčov aj spoluhráčov skaziť dojem z hry. Značka Trust je známa ponúkaním produktov s dobrým pomerom cena/výkon, a preto som sa vcelku potešil, keď do redakcie zavítal kondenzátorový mikrofón Trust GXT Buzz, tiež známy ako Trust GXT 244.

 
RECENZIA: TicWatch Pro - Presný čas je to posledné, čo vás zaujíma

RECENZIA: TicWatch Pro - Presný čas je to posledné, čo vás zaujíma

S čínskou spoločnosťou Mobvoi, ktorá je na scéne „len sedem rokov“, som si sám prešiel niekoľkými vrstvami postupného spoznávania. Ich výrazný vstup do sveta produkcie takzvaných chytrých hodiniek som totiž financoval cez jednu z ich posledných Kickstarter kampaní a investoval tak do neistej vízie s názvom TicWatch E. Vtedy išlo o celkovo funkčné hodinky bežiace na Androide, ktoré aj cez svoju nižšiu cenovku dokázali vo výsledku ponúknuť širokú škálu funkcií a konštrukčnej odolnosti. Aj z tohto dôvodu som vývoj tejto stále mladej značky sledoval naďalej s istým profesionálnym záujmom, ktorý nedávno vyvrcholil možnosťou testovania ich vlajkovej lode (pokiaľ ide hodinky, inak produkujú aj bezdrôtové slúchadlá) s označením Pro.

 
RECENZIA: Trust Primo Wireless Powerbank - Nosíte poriadne pevný opasok?

RECENZIA: Trust Primo Wireless Powerbank - Nosíte poriadne pevný opasok?

Nedávno som čítal zaujímavú štatistiku istej (dnes zámerne nemenovanej) spoločnosti so spotrebnou elektronikou, ktorá podľa zámorského merítka definovala segment takzvaných powerbaniek ako prežitok odsúdený na nevyhnutný zánik. Okamžite, ako som sa nad podobnou predstavou hlbšie zamyslel, prišla mi celá táto vízia - údajne podložená aj vierohodnou anketou - ako nelogická hlúposť. Zvlášť dnes, keď najmodernejšie telefóny po jednom dni fungovania sotva lapajú po dychu a kde povolanie mnohých z nás odrezalo od vyhriateho pohodlia vlastného domu. Domu s neobmedzeným prísunom elektrickej energie a tak veľkej hromady káblov s rôznymi prípojkami, že by to stačilo na unikátnu gumovú rohožku do kúpeľne. Dajme však teraz proroctvá okolo prípadného pochovania všetkých externých akumulátorov bokom a poďme si spoločne prezrieť výhody a nevýhody najnovšieho zástupcu v tejto sekcii, ktorý nesie známe logo Trust.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk