RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

Prenosný monitor je zaujímavá a najmä kompaktná možnosť ako výrazne zvýšiť svoju produktivitu, keď je používateľ často na pracovných cestách. Po pripojení k notebooku máte razom dve pracovné plochy a oveľa vyššiu produktivitu práce. MSI si túto potrebuju nemalého množtva užívateľov uvedomuje. Čo všetko toto zariadenie ponúka a aké sú jeho plusy a mínusy?

RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

Všetko je raz prvýkrát, a tak, ako som nikdy ani len netušil, že raz budem recenzovať sušené mäso a snažiť sa ho spojiť s videohernou kultúrou, rovnako som nemohol predpokladať, že sa mi v rukách časom ocitne aj niečo také ako bezkontaktný teplomer. Iste, tu by bolo už dosť náročné fabulovať na tému game kultúry, v každom prípade udalosti posledných mesiacov sa postarali o až prehnané množstvo argumentov, prečo vlastniť práve najnovší model infračerveného snímača teploty. To, že je náš svet a život v ňom často neskutočne bizarným divadelným predstavením, vám asi nemusím hovoriť, ale v momente, keď sa táto skutočnosť potvrdí aj v praxi, sa človek neubráni úsmevom. Tak, ako keď mi do redakcie pristál predmet dnešnej recenzie, a to len pár dní pred mojím odchodom na služobnú cestu do Poľska, kam som mal vyraziť za účelom reportáže z tohtoročného Intel Extreme Masters.

RECENZIA: Genesis Irid 353 ARGB - mATX skrinka s nadpriemernou výbavou

RECENZIA: Genesis Irid 353 ARGB - mATX skrinka s nadpriemernou výbavou

Ak zvažujete novú hernú zostavu, skrinka patrí k základným stavebným kameňom. Prednedávnom sme vám priniesli recenziu skrinky Irid 505. Jej menší a lacnejší brat Irid 353 kvalitatívne vôbec nezaostáva, práve naopak, prezentuje sa v tom najlepšom svetle. Poďme sa spolu na Genesis Irid 353 pozrieť.

RECENZIA: MSI Alpha 15 A3DDK - Historické spojenie

RECENZIA: MSI Alpha 15 A3DDK - Historické spojenie

Ak by ste mi dali jedno euro zakaždým, keď niekomu položím otázku o jeho preferenciách medzi klasickým desktopom a herným notebookom, mal by som momentálne dostatok peňazí na balík rúšok a kartón dezinfekčných prípravkov. Táto notoricky predvídateľná veta s otáznikom na konci totižto zaznieva z mojich úst vždy, keď sa zapnú kamery, ale tiež vždy, keď mám chuť podpichnúť nejaké technicky zdatnejšie osadenstvo diskutérov. Vo finále mi však viac než desaťročná prax recenzenta vytvára oveľa lepšiu štatistiku, ktorá navyše nie je založená na predsudkoch, keďže podľa mojich preferencií dokáže výkonný laptop za istých okolností prevalcovať akúkoľvek obrovskú krabicu zastrčenú do švédskej skladačky z drevotriesky. Razím totižto filozofiu, že radšej dať nohu dole z plynu a doraziť do cieľa, než ostať navždy na štartovacej čiare a predstierať, že som aj tak nikam nechcel ísť.

RECENZIA: Fractal Design Era ITX - Nová éra prispôsobiteľných a pritom kompaktných skriniek?

RECENZIA: Fractal Design Era ITX - Nová éra prispôsobiteľných a pritom kompaktných skriniek?

Pokiaľ by ste sa používateľov počítačov a najmä PC hráčov opýtali otázku, či je lepšie vlastniť veľkú, strednú, alebo menšiu počítačovú skrinku, väčšina by asi odpovedala strednú, prípadne veľkú. V dnešnej dobe výkonných počítačových komponentoch je len logické kúpiť väčšiu skrinku, ktorá je kompatibilná s matičnými doskami formátu ATX, či dokonca E-ATX a aj s tými najdlhšími a najhrubšími grafickými kartami. Veľké skrinky jednoducho ponúkajú väčšiu kompatibilitu, lepšie možnosti vylepšenia či ľahšiu údržbu. Avšak obrovské kvádre zaberajúce polovicu priestoru na stole či pod ním nemusia byť vždy tým, po čom ľudia túžia. Preto existujú aj menšie, no stále extrémne výkonné komponenty, a k nim takzvané SFF (Small Form Factor) skrinky. Spoločnosť Fractal Design vo svojej ponuke má už dlhé roky viacero SFF modelov ako naozaj obľúbený Node 202, prípadne väčších bratov 304 a 804. Operatívnym slovným spojením v predošlej vete je však „dlhé roky“ a preto už bolo načase, aby Fractal Design predstavil novinku pre milovníkov kompaktných počítačov.

RECENZIA: Lenovo Yoga A940-27ICB - kreatívne riešenie do každého ateliéru

RECENZIA: Lenovo Yoga A940-27ICB - kreatívne riešenie do každého ateliéru

Lenovo Yoga A940-27ICB je all-in-one dotykový PC, ktorý poteší najmä kreatívcov a určite si nájde svoje miesto v nejednom ateliéri. Čínska spoločnosť rozširuje svoje portfólio aj týmto smerom. Aký dojem urobilo Lenovo Surface Studio na nás?

RECENZIA: TRUST DALYX 7-IN-1 USB-C ADAPTÉR - Malý, ale šikovný

RECENZIA: TRUST DALYX 7-IN-1 USB-C ADAPTÉR - Malý, ale šikovný

Moderné notebooky sú prakticky dokonalé stroje, ktoré však často trpia doslova detskými chorobami. Keď sa zamyslím nad svojím milovaným Macbookom, ide o špičkové zariadenie s unikátnym dizajnom a vynikajúcim výkonom, ktoré však totálne brzdí nedostatok portov. Nie sú to len Macbooky, aby som nepľuval len na Apple. Aj iné značky v záujme minimalistického dizajnu orezávajú, čo sa dá a hrdia sa tým, že majú ultra-tenučký notebook. No majte si ho, keď jeho používateľa ide poraziť zakaždým, keď mu hocikto, kto ešte nie je v oblasti IT hardvéru tak ďaleko ako HP, Dell, Apple a spol., donesie dáta na USB kľúči alebo na externom HDD, ktorý nemá USB C koncovku. HDMI na spojenie s projektorom? Prosím vás, z ktorého ste storočia?

RECENZIA: TRUST MAXO - Šikovný spoločník na cestovanie

RECENZIA: TRUST MAXO - Šikovný spoločník na cestovanie

Ak aj vás chytila cestovateľská mánia a radi cestujete s batohom po svete, alebo len jednoducho máte šťastie (alebo smolu) na prácu, kde musíte často cestovať spolu s Macbookom, určite viete, že pri cestovaní okrem samotného Macu trpí predovšetkým jeho príslušenstvo. Viem o čom hovorím, pretože hoci sa o svoje veci starám, nabíjačka notebooku by už o niekoľkých výmenách a opravách vedela rozprávať.

RECENZIA: uGo Ranger MC100 - Lacný, ale nespoľahlivý pomocník do auta

RECENZIA: uGo Ranger MC100 - Lacný, ale nespoľahlivý pomocník do auta

Segment takzvaných autokamier sa za posledné roky dostal z pozície luxusného tovaru, ktorý si cenovo mohol dovoliť len málokto, do dostatočne širokej škály ponúk, aká uspokojí každého nenáročného konzumenta. Môže za to, pochopiteľne, jednak vývoj samotných technológií, ale zároveň aj produkcia rôznych neoznačených nepodarkov z Číny, ktoré presviedčajú hlavne svojou cenovkou. V prípade firmy uGo a ich produktu Ranger MC100 sa ocitáme v akejsi šedej zóne týchto protipólov, keďže nie je možné označiť kameru za totálny odpad, ale zároveň ju ani stavať na úroveň niekoľkonásobne drahšej konkurencie.

RECENZIA: Genesis Irid 505 ARGB - Priestranná skrinka s RGB podsvietením

RECENZIA: Genesis Irid 505 ARGB - Priestranná skrinka s RGB podsvietením

Počítačová skrinka začína pomaly patriť k nenahraditeľným dizajnovým prvkom tvoriacich herný set. Mám na mysli hlavne presklené skrinky s RGB podsvietením, mnohými ventilátormi, priestorom pre vodné chladenie atď. Presne do tejto kategórie zapadá aj skrinka Irid 505 ARGB od spoločnosti Genesis.

RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

Dvadsiate prvé storočie prinieslo obrovský rozmach elektroniky už takmer všade, aj v oblasti hračiek pre deti. Experti sa stále nedokázali zhodnúť na tom, či je to pre vývoj dieťaťa prospešné, alebo naopak škodlivé. Deti sa ale najčastejšie chcú hrať na dospelých a väčšinu detí láka fotografovanie a kamerovanie. Poľská spoločnosť UGO predstavila pre takýchto malých dobrodruhov pekný a šikovný detský fotoaparát UGO FROGGY, a to hneď v dvoch farebných prevedeniach – modrom a ružovom.

RECENZIA: ADATA SC685 SSD - Tenký, kompaktný, rýchly

RECENZIA: ADATA SC685 SSD - Tenký, kompaktný, rýchly

Spomínate si na dobu príchodu prvých prenosných USB diskov, ktoré sa pri väčšom objeme dát museli diaľkovo napájať na atómovú elektráreň v Mochovciach? Stáli pomaly tak ako osobné auto s rumunským evidenčným číslom a po hodine nepretržitej prevádzky páchli ako istá fabrika na výrobu pneumatík. Tak táto doba je už len romantickou spomienkou nejedného technického pamätníka a súčasná digitalizácia uchovávania dát na vzdialených úložiskách z nej razom vytĺkla cenovo a funkčne dostupný tovar. Stále však nežijeme v roku 2077 (pozdravujem do zaneprázdneného štúdia CD Projekt RED), aby sme si svoje obľúbené seriály natiahli priamo do neurálnej siete vlastného mozgu. A v prípade, ak sa nechcete spoliehať na internetové zálohy ako iCloud a podobne, keď často cestujete z miesta na miesto, vaša túžba vlastniť spoľahlivý a hlavne skladný SSD pevný disk vám posunie kompas rovno do náručia firmy ADATA.

RECENZIA: Trust GXT 838 Azor Gaming Combo - Herné low-budget kombo pre nenáročných hráčov

RECENZIA: Trust GXT 838 Azor Gaming Combo - Herné low-budget kombo pre nenáročných hráčov

Firma Trust je známa tým, že vyrába herné periférie každého druhu a celkom sa jej v tom darí. Nielenže jej produkty nie sú kvalitou najhoršie, očaria aj svojou nízkou cenou a pritom sa jej podarí do svojich zariadení implementovať všetko, čo majú aj drahšie modely iných značiek. Nevýhodou je, že kvalita nie je až na takej úrovni. V tejto recenzii sa pozrieme na herný set, teda spojenie klávesnice a myši pod označením Azor.

RECENZIA: WD Blue SN550 NVMe M.2 SSD 1 TB - Cenovo dostupné sa stalo ešte rýchlejším

RECENZIA: WD Blue SN550 NVMe M.2 SSD 1 TB - Cenovo dostupné sa stalo ešte rýchlejším

Začiatkom minulého roka spoločnosť WD príjemne prekvapila svojich fanúšikov (a možno aj ľudí, ktorí dovtedy jej fanúšikmi neboli) predstavením úplne nových SSD diskov. Samozrejme, za menom spoločnosti WD, respektíve po starom Western Digital, si množstvo ľudí stále predstaví staré HDD, no pokrok sa nedá zastaviť, a tak WD ponúkalo SSD disky už niekoľko rokov. Minulý rok však akoby prešli z primárnej ponuky HDD a sekundárnej úlohy SSD-čiek na opačný prístup. Ultrarýchly kúsok Black SN750 či cenovo dostupnejší Blue SN500 som si mal možnosť vyskúšať na vlastnej koži, a preto som sa celkom potešil, že rad dostupných Blue SSD diskov sa rozrastie o nového, o čosi rýchlejšie člena.

RECENZIA: SanDisk Extreme Pro Portable SSD 1 TB - Keď Pro znamená naozaj profesionálne výsledky

RECENZIA: SanDisk Extreme Pro Portable SSD 1 TB - Keď Pro znamená naozaj profesionálne výsledky

Potreba zálohovať si dôležité súbory, prenášať väčšie objemy dát z miesta na miesto alebo rad ďalších dôvodov môže znamenať, že by sa do vášho života hodil externý disk. Už dávno to však nemusí znamenať pomalú rýchlosť a nutnosť ťahať so sebou veľké krabičky, ktoré je navyše potrebné napájať viacerými káblami z počítača či priamo z normálnej siete. Bežné 2,5 a 3,5-palcové HDD síce stále ponúkajú vysokú kapacitu za veľmi prijateľnú cenu, no v externom používaní sú nevýhody HDD ešte znateľnejšie ako pri internom použití v počítačoch či notebookoch. SanDisk má vo svojom portfóliu množstvo externých SSD diskov a my sme mali už minulý rok možnosť pozrieť sa zblízka na naozaj šikovný kúsok s názvom SanDisk Extreme Portable. Čo sa však stane, ak sa v jeho mene objaví slovíčko “Pro”?

RECENZIA: MSI Optix MAG272CQR - Dobrý vo všetkých smeroch a pritom v ničom výnimočný

RECENZIA: MSI Optix MAG272CQR - Dobrý vo všetkých smeroch a pritom v ničom výnimočný

Za posledných pár rokov sa vďaka veľkým skokom na poli počítačového výkonu, ako pri procesoroch, tak grafický kartách, opäť začali preteky aj na poli monitorov. Tam, kde hráčom pred pár rokmi stačili ešte 1080P TN panely s obnovovacou frekvenciou, sa zrazu objavujú cenovo dostupné kúsky s architektúrou VA, či IPS, rozlíšením 2K a obnovovacími frekvenciami blížiacimi sa k 200 Hz. Je to už pár rokov čo sme sa boli osobne pozrieť na workshop spoločnosti MSI v Amsterdame, kde bolo predstavené plánované smerovanie a kde sme mali možnosť nielen prezrieť si úplné novinky, ale aj vypočuť si čo-to o produktoch, ktoré boli len v prvotných štádiách plánovania a dizajnu. Teraz prichádza monitor s označením MSI Optix MAG272CQR, ktorý je jedným z produktov, o ktorých sa pred rokmi ešte ani len nešepkalo.

RECENZIA: Fractal Design Define 7 - Pár krôčikov od dokonalosti

RECENZIA: Fractal Design Define 7 - Pár krôčikov od dokonalosti

Január a február sa v našich končinách obvykle nesú v znamení zimy, snehu a nízkych teplôt, čo mi pripadá ako pekná paralela k najnovšej skrinke od spoločnosti Fractal Design. Plným menom „Fractal Design Define 7“ k nám dorazila ešte počas mínusových teplôt a ja som jej dával do tela posledných pár týždňov, no počas testovania a používania sa počasie (najmä na západnom Slovensku) správalo čoraz bláznivejšie a prechádzalo už do jarných/letných teplôt. Že by ďalšia paralela? To sa, samozrejme, dozviete v recenzii nižšie.

Ďalšie články...

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk