Blíži sa grandfinále medzinárodnej ligy vo FIFE : OREO YGAMES PRO SERIES

Blíži sa grandfinále medzinárodnej ligy vo FIFE : OREO YGAMES PRO SERIES

YGPS FIFA, ako znie oficiálna skratka, je nástupcom turnaja FIFA PRO League, ktorý v roku 2022 zakončil svoju štvrtú sezónu. Nová, v poradí už piata sezóna, sa okrem 2200 € nesie v znamení zaujímavých noviniek.

NOVÝ FORMÁT, PRIZEPOOL A VYSIELANIE

Vôbec po prvýkrát figuruje v lige až 16 tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po 8 tímov. Víťazi skupín sa posúvajú priamo do semifinále. Tímy na 2. a 3. mieste z oboch skupín postupujú do štvrťfinále. Mužstvá na 4. až 7. miesta si zahrajú Last Chance Qualifier bracket o postup do play-off.

Celá liga je je streamovaná živým vysielaním na Twitch kanáli a uzavrie sa grandfinálovým zápasom, ktorý bude v rámci play-off na programe 4.5.2023 od 19:00.

Harmonogram LIVE zápasov: 

  • 25.4.2023 - utorok - 19:00-22:30
  • 27.4.2023 - štvrtok - 19:00-22:30
  • 2.5.2023 - utorok - 19:00-22:30
  • 4.5.2023 - štvrtok - 19:00-22:30

Hráči hrajú o vylepšený prizepool v hodnote 2200 €, putovnú trofej, medaile a vecné ceny od partnerov ligy. V lige je zaužívané klasické pravidlo z predošlej sezóny FIFA Pro League. Hrá sa formátom FUT, 2vs2. Podrobnejšie informácie o lige sa dozvieš na podstránke Oreo YGames PRO Series FIFA.

V tabuľke nechýbajú české organizácie ako AC Sparta v spojení s Enterprise alebo tímom ENTROPIQ a známe mená ako Jan „Emerickson“ Krupička, Dominik „Seron“ Čermák, či Mario „Marioso“ Gumbrešť . V zozname tímov nájdeme aj majstrov Slovenska za rok 2022 Cryptovu, pre ktorých to je debut v tejto lige.

Slovenské zastúpenie má na palube tím Bohemians eSport, keďže jeho dres obliekajú tradiční reprezentanti – Dominik „x1905_Revy“ Révai a Ladislav „ROMANKKO_“ Romanko. V lige sú aj dva tímy, ktoré sa kvalifikovali cez FIFA League Cup – ViOn x ČFK a FK Dukla Praha eSport.

ZAHRANIČNÉ TÍMY

Obsadenie zahraničných tímov prešlo poriadnou obmenou. V hre sú mená obhajcov z minulej sezóny, Poliaci Kacper „Furman“ Furmanek a Bartosz „bejott“ Jakubowski. Zaujímavosťou je, že tentokrát obliekajú dresy BC Apogee Esports, respektíve Illuminar Gamingu.

Medzi ďalšie novinky radíme ich krajanov z Arky Gdynia (damie, natsu), rakúsky tím Red Bull Salzburg (rbs_rodrigo a FAOETNATION) alebo maďarský 3-členný mančaft DomiNation eSports. Za zmienku stoja aj vicemajstri FIFA PRO League S4 z Debreceni VSC v zložení Kevin „Kevin“ Kondakor a Örs "Grisly" Szentgyorgyvolgyi.

LIGA V PLNOM PRÚDE

Liga má za sebou 4 odohrané hracie dni. Kompletný servis z diania v lige, program, zostrihy a zaujímavosti nájdeš na Facebooku a Instagrame. Práve tam nájdeš všetky čerstvé novinky a aktuálne informácie.

Generálnym partnerom YGames PRO Series FIFA je OREO; hlavným partnerom ligy je Guseppe.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk