• Hlavná stránka
  • Eventy
  • Y-Games
  • CS:GO liga Y-Games PRO Series postupuje v roku 2022 s rekordným prizepoolom 41 000€ na novú úroveň. Do súbojov sa môžeš zapojiť aj ty!
CS:GO liga Y-Games PRO Series postupuje v roku 2022 s rekordným prizepoolom 41 000€ na novú úroveň. Do súbojov sa môžeš zapojiť aj ty!

CS:GO liga Y-Games PRO Series postupuje v roku 2022 s rekordným prizepoolom 41 000€ na novú úroveň. Do súbojov sa môžeš zapojiť aj ty!

Registruj sa do otvorenej kvalifikácie a zaisti si svoje miesto v prestížnej lige po boku TOP SK/CZ a EU tímov.

Druhá sezóna CS:GO ligy Y-Games PRO Series štartuje už v apríli tohto roka a prináša so sebou hneď niekoľko zásadných noviniek. Do 4-mesačného súboja o titul šampióna sa zapojí hneď až 16 ešportových tímov z domácej a európskej scény (10 SK/CZ a 6 EÚ tímov) Väčší počet tímov prináša aj vylepšený formát ligy, ktorý dáva priestor všetkým SK/CZ tímom na zapojenie sa do PRO Series.

V lige uvidíte 14 pozvaných domácich a európskych tímov a 2 tímy, ktoré sa do základnej časti prebojujú z online kvalifikácií. Ako prvá prichádza otvorená kvalifikácia už 26.3., do ktorej sa môžu zapojiť všetky tímy, či už amatérske alebo profesionálne. Registrácia do kvalifikácie prebieha na webe yzone.sk a nájdeš ju tu.

2 TOP tímy z otvorenej kvalifikácie postupujú do uzavretej kvalifikácie, ktorej sa zúčastnia pozvané SK/CZ ešportové organizácie s aktívnym CS:GO tímom. Uzatvorená kvalifikácia prichádza už 7. a 8. apríla. Po dvojdňových súbojoch spoznáme nakoniec 2 postupujúce tímy, ktoré doplnia 14 pozvaných tímov. Finále uzavretej kvalifikácie bude odvysielané naživo v piatok 8. apríla. Počas livestream-u prebehne aj rozlosovanie tímov do základnej časti ligy; sledovať ho môžete od 18:00 na twitch.tv/yzonesk.

V druhej sezóne Y-Games PRO Series súperia pozvané a kvalifikované tímy o neuveriteľný prizepool 41 000€ (cca 1 mil. KČ). Keďže je cieľom projektu podporovať a budovať domácu scénu, každý zúčastnený tím získa finančnú odmenu, ktorej výška sa líši podľa záverečného umiestnenia. Víťaz Y-Games PRO Series získa až 14 000€. Zapojiť sa do súbojov o miestenky sa preto oplatí každému tímu.

PRO Series so svojou základnou časťou prichádza už na konci apríla. Mená pozvaných tímov sa postupne dozvieš na webe yzone.sk alebo na sociálnych sieťach Y-Games: Facebook a Instagram. Live vysielanie prestížnej CS:GO ligy si opäť budeš môcť užiť prostredníctvom streamovacej platformy Twitch - twitch.tv/yzonesk. Priamo z TV štúdia a na obrazovke svojho televízora uvidíš PRO Series aj počas 2. sezóny – avšak s „menšou“ zmenou. Organizátori majú prichystané prekvapenie, ktoré bude oznámené už koncom marca.

Využi svoju šancu a registruj sa do Y-Games PRO Series otvorenej kvalifikácie už dnes.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk