• Hlavná stránka
  • Eventy
  • Y-Games
  • Kto sa stal novým Univerzitným majstrom SR v elektronických športoch a postúpil na európsky pohár s prizepoolom 15000€ ?
Kto sa stal novým Univerzitným majstrom SR v elektronických športoch a postúpil na európsky pohár s prizepoolom 15000€ ?

Kto sa stal novým Univerzitným majstrom SR v elektronických športoch a postúpil na európsky pohár s prizepoolom 15000€ ?

Univerzitné Majstrovstvá SR v elektronických športoch ukázali opäť kvality nášho ešportu na vysokoškolskej úrovni. Napínavé finále herných turnajov Accenture League of Legends, Titans freelancers CS:GO a Hearthstone ukázalo Slovensku tváre tých najlepších hráčov na univerzitách.

Livestream turnaja so sprievodným programom, besedami so študentskými organizáciami a súťažami, si diváci po prvýkrát mohli užiť zo skvelého ešportového štúdia novej televízie ChuckTV.

Turnaj, ktorý sa konal pod záštitou Ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga, odštartoval svoje finálové zápasy v piatok 14.5. prvým hracím dňom. Ten patril hre Accenture League of Legends. Okrem skvelej finančnej odmeny 1050€ bojovali hráči aj o postup na európsky pohár EU UNI Masters s prizepoolom 15000€. Vo finále sa nakoniec stretli úradujúci majstri ESTUBA a EUBA Esports. ESTUBA potvrdila svoju dominanciu a stala sa opäť majstrom SR.

Na EU UNI Masters však postupuje aj tím EUBA Esports, keďže ESTUBA si svoju miestenku vybojovala ešte minulý rok. Slovensko tak bude mať dvojnásobné zastúpenie na tomto prestížnom podujatí. Tretie miesto na turnaji obsadil tím TEDI Bears Alfa (UCM Trnava).

Sobotňajší deň patril turnaju Titans freelancers Counter-Strike: Global Offensive. Do súbojov o titul sa zapojili dve zostavy reprezentujúce STU - ESTUBA a ESTUBA XY - reprezentanti Žilinskej univerzity UNIZA esports a tím Univerzity Komenského - Comenius esport. Opäť sme sa dočkali potvrdenia minuloročného titulu pre tím Comenius esport, ktorý jednoznačne obhájili svoj majstrovský titul. Na druhom mieste skončila zostava ESTUBA a tretia priečka patrila tímu UNIZA esports.

Počas sobotňajšieho dňa si diváci okrem turnaja mohli pozrieť aj diskusiu so štátnym tajomníkom pre šport, pánom Ivanom Husárom s prezidentom Slovenskej asociácie elektronických športov Karolom Cagáňom a Antonom Cvikom, podpredsedom pre mládež a šport Študentskej rady vysokých škôl. Kompletný záznam diskusie o univerzitnom ešporte, jeho význame a budúcnosti nájdete na facebook fanpage Slovenskej asociácie elektronických športov tu.

Posledný deň víkendového majstrovského turnaja patril hre Hearthstone, kde svoje kvality ukázal študent UPJŠ v Košiciach - Patriq, ktorý počas základnej časti ligy neprehral ani 1x. Svoju víťaznú šnúru pokračoval aj počas finále a stal sa tak novým Univerzitným majstrom SR v hre Hearthstone. Druhú priečku pre Žilinskú univerzitu získal marekkraj a tretie miesto si v nedeľu vybojoval mhs z Vysokej školy Danubius Sládkovičovo.

Majstrovské tituly sú za letný semester rozdané a spoznali sme aj našu oficiálnu reprezentáciu v hre League of Legends. Opäť raz sa potvrdilo, že Univerzitný ešport na Slovensku sa rozvíja skvelým tempom a má priazeň študentských organizácií, divákov a hráčov. Sledujte pre viac info o Univerzitnej ešportovej scéne fanpage Slovenský univerzitný ešport.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk