• Hlavná stránka
 • Eventy
 • Y-Games
 • Ako dopadli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020 a čo si myslí minister školstva o hraní hier ?
Ako dopadli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020 a čo si myslí minister školstva o hraní hier ?

Ako dopadli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020 a čo si myslí minister školstva o hraní hier ?

Napínavé súboje, najlepšie tímy/hráči a hodiny skvelej zábavy - aj o tom boli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020.

Majstrovský víkend je za nami, tituly najlepších hráčov elektronických športov na Slovensku sú rozdané. Počas troch dní sme sledovali skvelé výkony hráčov CS:GO, League of Legends, Hearthstone a FIFA 20, ktorí si rozdelili celkový prizepool 7350€.

Orange MSR 2020 sa po prvýkrát konali v novom formáte. Do finálových súbojov sa hráči prebojovali cez sériu online kvalifikácií, do ktorých sa zapojilo viac ako 1781 hráčov.
Vo finále sa tak stretli len tí najlepší SK/CZ hráči a tímy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu prebiehali záverečné súboje online formou. O komentovanie zápasov sa z priestorov FEI STU a INQB - (Univerzitného technologického inkubátoru) postarali známi slovenskí a českí streameri, ktorí preniesli úžasnú atmosféru napínavých súbojov aj k vám domov.

Oficiálnu podporu tomuto podujatiu udelil aj Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - Branislav Gröhling.

Celé video jeho vyjadrenia na podporu ešportov si môžete pozrieť tu:

Ako prvého sme mali možnosť spoznať majstra Slovenska v hre Fortuna FIFA 20. Do finálovej 16-tky sa prebojovali skvelí profesionálni hráči, ale aj talentovaní amatéri. Sobotňajšie súboje nakoniec ovládol RIIJK z tímu Entropiq, ktorý vo finále zdolal DRMi10cz. Tretiu priečku obsadil Huhnak.

VÚB banka Hearthstone turnaj sa niesol v znamení obhajoby titulu z minulého roka. Matty opätovne ovládol turnaj a stal sa majstrom Slovenska v Hearthstone druhýkrát po sebe. Vo finále porazil Faeliho, tretiu priečku si odniesol Valdaboy.

Legion by Lenovo League of Legends turnaj sa niesol v znamení tímu eSuba, ktorý si pomyselne odnáša domov 1. priečku. V súboji zdolal súperov z tímu ME LIKEY. Víťaznú trojicu dopĺňa tím Repre Gold, ktorý si vybojoval broznovú priečku.

Napínavé finále a skvelé herné výkony nám priniesol Mall.sk CS:GO turnaj. Záverečný súboj tímov Eclot a eSuba nakoniec víťazne zvládol práve tím Eclot. eSuba obsadila striebornú priečku. Bronzová skončila zostava tímu ENTERPRISE.esports.

Majstrovské zápasy si môžete pozrieť znovu zo záznamov z podujatia. Finále nájdete na Twitch kanáloch:
CS:GO - https://www.twitch.tv/yzone_csgo
LEAGUE OF LEGENDS - https://www.twitch.tv/yzone_lol
HEARTHSTONE - https://www.twitch.tv/yzone_hs
FIFA 20 - https://www.twitch.tv/yzone_fifa
a na MSR Facebook fanpage.

Už o rok sa môžete tešiť na ďalšie pokračovanie majstrovského turnaja, tentokrát v nových priestoroch výstaviska AGROKOMPLEX Nitra spolu s podujatím Autosalón Nitra 7.-10.10.2021. Pridajte sa do oficiálnej udalosti na FB.

Informácie o podobných turnajoch môžete sledovať tu:
Facebook
Instagram

Víťazi Orange Majstrovstiev SR v elektronických športoch 2020:

Mall.sk Counter-Strike: Global Offensive

 1. miesto - Eclot
 2. miesto - eSuba
 3. miesto - ENTERPRISE.esports

Legion by Lenovo League of Legends

 1. miesto - eSuba
 2. miesto - ME LIKEY
 3. miesto - Repre Gold

VÚB banka Hearthstone

 1. miesto - Matty
 2. miesto - Faeli
 3. miesto - Valdaboy

Fortuna FIFA 20

 1. miesto - RIIJK
 2. miesto - DRMi10cz
 3. miesto - Huhnak

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk