• Hlavná stránka
  • Eventy
  • Y-Games
  • Zábava, herné turnaje, technologické novinky – aj o tom je Fakulta informatiky a informačných technológií STU
Zábava, herné turnaje, technologické novinky – aj o tom je Fakulta informatiky a informačných technológií STU

Zábava, herné turnaje, technologické novinky – aj o tom je Fakulta informatiky a informačných technológií STU

FIITka sa v novom spote predstavuje aj z trochu iného uhla pohľadu.

Mnohí z nás pri slovách „štúdium informatiky“ predstavia skupinu nesmelých, okuliarnatých chalanov večne pozerajúcich do svojich počítačov. Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa rozhodla tento mýtus zničiť. V novom spote vás presvedčí, že štúdium informatiky je aj o zábave.

Vo videu si známy slovenský YouTuber Matej Zrebný nasadí VR headset, aby sa na chvíľu „zahral“ na študenta FIIT STU. Ponorí sa tak do zaujímavého prostredia modernej budovy fakulty, ktorá mu ponúka veľa rozličných questov, achievmentov a rankov.

Ako každá dobrá hra, aj štúdium na FIITke začína výberom „povolania“. Fakulta ponúka tri študijne programy bakalárskeho štúdia:

  • Informatika
  • Informačná bezpečnosť
  • Internetové technológie.

Po odomknutí titulu „bakalár“ môžete ďalej pokračovať na inžinierske štúdium v programoch:

  • Informačné systémy,
  • Internetové technológie,
  • Softvérové inžinierstvo.

No a pre tých čo majú radi výzvy, je tu aj doktorandské denné alebo externé štúdium v programoch Aplikovaná informatika alebo Inteligentné informačné systémy.

Počas samotného štúdia je možnosť sa zapájať do rozličných projektov alebo sa podieľať na vedeckej činnosti. Ako aj v spote môžete vidieť, slovenská spoločnosť ESET v spolupráci s STU a UK vytvorila v budove fakulty Výskumné centrum ESET. V ňom sa môžu študenti FIIT vzdelávať v oblasti informačnej bezpečnosti a realizovať praktické experimenty.

Pobyt na škole spríjemňuje aj veľké množstvo vedľajších úloh. Dva krát ročne sa napríklad na pôde fakulty konajú herné turnaje Y-Games (na jar) resp. Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch (na jeseň), ktoré rozhodne stoja za návštevu.

Zažiť skvelé chvíle popri štúdiu s inými NPC-čkami môžete aj na každoročnej Beánii STU.

A čo skončení celého štúdia? Pocit prázdnoty, ako po dohratí skvelej hry, síce mať môžete, ale určite sa rýchlo premení na radosť z dobrého uplatnenia na trhu práce. FIIT STU dlhodobo spolupracuje s firmami v priemysle, ktoré podporujú samotnú školu a zároveň ponúkajú príležitosti pre študentov. Takže svojho nového bossa si nájdete po ukončení štúdia veľmi ľahko.

Prihlášku si môžeš podať rovno na stránke fakulty

Preto neváhajte a prihláste sa aj vy, do IT!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk