Y-Games 2016: Summer challenge opäť prilákalo davy

Y-Games 2016: Summer challenge opäť prilákalo davy

Turnaje, skvelé ceny, zábava a neopakovateľná atmosféra. Po vydarenom Winter Challenge 2015 sme si nemohli nechať ujsť ani jarný event 2016. Každý, kto bol, určite neľutuje!

Turnaj Y-Games sa radí medzi špičku slovenského eSportu, čo sa každý rok odzrkadľuje na zvyšovaní úrovne po kvalitatívnej stránke. Hlavným ťahákom celej akcie boli turnaje, no tie tento rok prešli menšími zmenami. Hráči si užili viac väčších a otvorenejších priestorov. Jednotlivé hráčske tímy si mali možnosť zakúpiť si VIP lístky, ktoré zahŕňali vlastnú miestnosť a ďalšie výhody.

Vrcholom turnaja je, ako inak, šampionát v najsledovanejšej hre Counter Strike, následne sú to obľúbené turnaje v League of Legends či Heartstone. Tento rok sa myslelo i na milovníkov šialeného futbalu na kolesách - na fanúšikov Rocket League.

V Counter Strike exceloval český tím eSuba.Intel. Hráči si vo vyraďovacích kolách v základných skupinách a následne v prechode do grand finále poradili so súpermi bez jedinej prehry a neohrození čakali na svojho oponenta z lower bracketu. Tento rok sa v CS-ku stretla naozaj silná konkurencia a bolo to cítiť. Začiatok turnaja prvotne sprevádzali nepríjemné problémy s pripojením, všetko sa nakoniec vyriešilo a hranie pokračovalo do neskorých, nočno-ranných hodín. Do grand finále sa oproti elitnému tímu eSuba.Intel postavil tím eXtatus. Tomu sa dokonca podarilo vyhrať prvú mapu, čo bolo vskutku prekvapujúce, no hráči z eSuba.Intel mali v rukáve kolo navyše a titul si nenechali tak ľahko ukradnúť. Po zdrvujúcom Inferne tak tím eSuba.Intel potvrdil svoje dominantné postavenie a získal titul majstra CS:GO Summer Challange 2016.

Okrem prestížnej hry Counter Strike sa hrala i nemenej obľúbená League of Legends. V LoL-ku to od začiatku bolo ako na hojdačke a výsledky sa menili doslova z nulovej šance na výhru k tým najvyšším priečkam a naopak. Po nevydarenom turnaji v Counter Strike sa podarilo tímu eXtatus prebojovať do finále LoL-ka, a zdôrazníme, že sa len o chlp neopakovalo finále z CS-ka – eXtatus proti eStuba.Intel. Hráči z eSuby nakoniec bojovali o bronz, ktorý si aj právom odniesli. Tímu eXtatus sa vo finále postavil tím s humorným názvom Our fifth is alt tabbed. Chalani z eXtatus po prehre svojich kolegov v CS-ku neplánovali stratiť aj majstrovský titul v LoL-ku, a tak si úspešne vybojovali víťazstvo.

Majstrovský titul v turnaji v Heartstone si spomedzi takmer deväťdesiat účastníkov turnaja odniesol Scruffy. Ten po napínavom finále, v ktorom všetko najprv vyzeralo tak, že víťazom bude jeho oponent Martim, to nakoniec ustál a domov si odniesol krásne prvé miesto.

Najväčšie prekvapenie turnajovej časti Y-Games priniesol turnaj v Dote 2. Favorizovanému tímu a obhajcovi majstrovských titulov z posledných dvoch ročníkov, chalanom z Black King Bar, sa nepošťastilo a, bohužiaľ, prehrali neskoro nad ránom v play off, a tak sa dostali do lower bracketu a následne nevybojovali ani bronz.

Rozhovor zo zimného eventu s Radom Mikuškom ktorý reprezentuje Black King Bar si môžete prečítať tu: Y-Games: Rozhovor s Radom Mikuškom - Dota 2 tím Black King Bar

Turnaje však, samozrejme, ako to už býva zvykom, nie sú všetko, čo podujatie Y-Games pre všetkých návštevníkov a fanúšikov ponúka. Oproti minulému ročníku sa organizátori naozaj pochlapili a takmer zdvojnásobili priestory celej akcie, čo pomohlo k zvýšeniu prestíže podujatia. Celá akcia teraz pôsobila oveľa príjemnejšie a každý si ľahko mohol nájsť to, čo ho bavilo. Návštevníci mohli okrem hrania a pozerania samotných turnajov súťažiť o mnoho priamo na podujatí vystavovaných vecných cien, alebo si zahrať a vyskúšať niektoré z produktov herných strojov, ako napríklad Alienware, Asus, vyskúšať svoju fyzickú kondičku a pohyby v Just Dance, alebo vytrieskať kamošov v turnajoch Fifa, či dokonca v stolnom futbale. Ako každý rok nechýbal ani výber spoločenských hier, ktoré boli príjemným spestretním pri posedení preč od monitorov.

Možností na skrátenie chvíľ, ktoré pomohli vyplniť hlavne medzeru, keď vypadol internet, bolo naozaj hojne. Okrem iného ste v priestoroch akcie mohli stretnúť i známe tváre a osobnosti, medzi ktoré patril napríklad aj streamer Žolík či známa Delliah , ktorá sa aj so Žolíkom stretla na panelovej diskusii a spolu odpovedali na zvedavé otázky. Trojicu uzatváral internetový zabávač PemiK, ktorý síce trošku meškal, no hneď po príchode začal chŕliť humor všetkými stranami.

V neposlednom rade sa s Y-Games spája aj súťaž v coplayoch. Bohužiaľ ich tohto roku neprišlo až tak veľa no boli o to kvalitnejšie. Medzi cosplayermi bola aj Andrea Madleňáková, ktorá so svojím cosplayom vyhrala 3.miesto, k čomu jej gratulujeme! Pred nejakým časom sme s ňou robili aj rozhovor a prečítať si ho môžete tu.

Na akcii nemohol, samozrejme, chýbať ani tím z Gamesite.sk! Návštevníci si v turnaji v Just Dance mohli vybojovať naozaj hodnotné ceny. Matičnú dosku od Gigabyte, postavičky od MadMaxona, Comgadu, more hier od Microsoftu, Comgadu, Playmana, či headsety, alebo zvukové karty od spoločnosti Creative si odniesli tí, ktorí sa nehanbili a vyskúšali nahrať čo najvyššie skóre v pesničke Blame od Calvina Harrisa na Xbox Kinecte. S pravidelnosťou už medzi cenami vítame produkty od ESETu, alebo ZONERu. Okrem toho ste si u nás mohli zahrať aj novo vydaný Dirt Rally a v neposlednom rade pokecať s ktorýmkoľvek z nás a možno si odniesť aj „gamesiťácke“ tričko. Určite sa aj do budúcna na podobných akciách môžete tešiť na ďalšie naše turnaje o hodnotné ceny. Samozrejme partnerom patrí veľká vďaka za vecné ceny o ktoré ste si mohli pri našom stánku zasúťažiť.

V mene redakcie ďakujem celému organizačnému tímu Y-Games za ďalšiu skvelú akciu. Organizátori spravili oproti minulému roku naozaj citeľný pokrok a aj napriek technickým problémom dopadla akcia na výbornú. Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tohto špičkového podujatia, ktoré sa organizuje na Slovensku!

Tešíme sa na stretnutie na Y-Games Winter Challange na jeseň!

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk