Sony gamesom konferencia - zhrnutie

Sony na svojej včerajšej konferencii predstavilo niekoľko veľmi zaujímavých titulov pre PS3Vitu, ale zaujala aj funkcia Cross Play. Poďme si to zhrnúť.

Takmer okamžite po začatí konferencie sme mali možnosť zhliadnuť trailer na PlayStation All-Stars Battle Royale, ktorý ukazoval hviezdy ako Sackboy, Dante, Spike a ďalších. S touto hrou súvisí aj užitočná funkcia nazvaná Cross Buy - ak si kúpite PS3 verziu hry, verziu na Vitu dostanete zadarmo. Týmto spôsobom bude možné si zakúpiť aj Ratcher and Clank: Q-Force alebo Sly Cooper. Nasledoval trailer na Assassin’s Creed: Liberation, v ktorom bol súboj s krokodílom jednoznačne najzaujímavejší moment.

Na pódium nastúpil spoluzakladateľ Media Molecule, Alex Evan a oznámil veľmu zaujímavú hru - Tearaway. V tejto exkluzivitke na Vitu sa hráč ujme postavy Iota, zvláštnej papierovej figúrky, ktorej hlavu znázorňuje obálka s listom vovnútri. Iota je posol z inej dimenzie, ktorého má hráč vyslobodiť z papierového sveta. Ako bolo vidieť v traileri, hráči v tejto hre využijú snáď všetky ovládacie prvky handheldu.

Bol ukázaný aj live-action trailer na Killzone: Mercenary na Vitu, ktorú Sony CEO Jim Ryan okomentoval ako „FPS strieľačku, ktorá nemohla byť vytvorená na žiadnu inú platformu.“ Ryan následne ohlásil PlayStation Mobile – službu pre smartphony a tablety, bežiace na Androide. Je to vlastne platforma, obsah bude zdielaný s PSN účtom, nechýba ani podpora PS Store. Samozrejmosťou je, že bude dostupná na Vitu.

Koncom roka bude vydaný Cross-Controller Play DLC Pack pre Little Big Planet 2, ktorý hráčom umožní použiť Vitu ako ovládač na PS3. Vita takto slúži aj ako sekundárna obrazovka a je možné využívať aj niektoré jej ovládanie funkcie. V priebehu mesiacov bude pridaných asi päť PS Plus hier, v septembri členovia dostanú Red Dead Redemption. Koncom roka bude PS Plus rozšírený aj na Vitu. V októbri bude PS Plus Cloud Storage nafúknutý na 1GB.

Niekoľko titulov bolo ukázaných aj pre magickú knihu Wonderbook, konkrétne Book of Spells od J.K. Rowlingovej a ohlásená bola noirová detektívka Diggs Nightcrawler, ktorej hlavná postava je šesťruký gumový červ. Sony tiež pracuje na adaptácii BBC dokumentu Walking with Dinosaurs pre Wonderbook a pre túto platformu chce priniesť aj Disneyho tituly.

Nakoniec boli ohlásené tri tituly na PS3. Prvým bol FPS horor Until Down s podporou Move. Hráč bude postupne ovládať sedem postáv, ktoré musia prežiť. Ďalšia hra je Rain od Sony Japan. Ide o PSN titul, ktorý sa odohráva v akomsi dažďovom svete a vyzerá to na veľkú podivnosť.

Posledná hra, taktiež od Sony Japan, je Puppeteer, ktorá sa odohráva v magickom divadle. Hráči ovládajú mladého chlapca, hľadajúceho cestu domov, vyzbrojeného len magickými nožnicami. Na záver sme mohli vidieť nie príliš zaujímavé trailery pre The Last of Us a Call of Duty Black Ops: Declassified na Vitu.

zdroj: Gamescom 2012

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk