Project xCloud v prvých skúškach výrazne poráža Google Stadia v odozve

Project xCloud v prvých skúškach výrazne poráža Google Stadia v odozve

Jasný dôkaz to síce nie je, ale o niečom to napovedá.

Microsoft oficiálne predstavil na svojej E3 konferencii podrobnosti technológie Project xCloud, čo je vlastne streamovacia technológia Microsoftu, ktorá má spoločnosti vyhrať streamovaciu bitku s Playstation Now a Google Stadia.
Project xCloud je rozdelený na dve samostatné oblasti. Prvá z nich vytvorí z vašej domácej konzoly xCloud server a umožní vám tak hrať, aj keď nie ste doma. Čiže prakticky to, čo na Playstation 4 poznáte pod pojmom Remote Play. Druhou je streamovanie zo serverov a to je oveľa zaujímavejšia technológia.

Fakt, že Microsoft vystavuje Project xCloud vo svojom E3 stánku však dal konečne možnosť novinárom a verejnosti zistiť viac o tejto technológii. A prvé dojmy sú viac ako dobré. Podľa mnohých, ktorí mali možnosť si technológiu vyskúšať je spätná odozva veľmi nízka. Zástupcovia Microsoftu potvrdili, že servery xCloudu sa nachádzali 400 míľ (643km) od miesta konania výstavy.

Asi najpresnejšie merania spravili redaktori webu Ars Technica, ktorí za pomoci 240FPS videa merali odozvu a výsledky sú prekvapujúco dobré: „V našom video teste uplynulo od stlačenia tlačidla A po viditeľnú odozvu na obrazovke 16 framov, čo je pri 240FPS videu odozva 67ms. Stadii sme v marci, pri predstavení služby namerali odozvu 166ms.“

Znamená to, že v úvodných testoch ponúkol xCloud takmer trojnásobne nižšiu odozvu ako Stadia od Googlu. Je však dosť pravdepodobné, že obe služby budú ďalej pracovať na znížení tejto odozvy a bude zaujímavé sledovať, na aké čísla sa nakoniec dostaneme.

Zdroj: ArsTechnica

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk