E3 2019 pod drobnohľadom: Nintendo
E3

E3 2019 pod drobnohľadom: Nintendo

Čo Nintendo a čo Nintendon't?

Nintendo, to si ide vždy svojou cestou. Tam, kde sa ostatní predbiehajú v prezentáciách tvrdiacich ako ich platformy a hry zmenia všetko, čo sme doteraz videli, tam Nintendo sedí ticho v kúte a cmúľa si svoj palec. Akonáhle ale ostatní skončia, Nintendo sa postaví pred publikum a všetkým sa zrazu zastaví dych. Čarokrásne hry, vtip, nadhľad, úprimná radosť z každého predstaveného titulu, farebnosť, šantivosť, fantázia, hrateľnosť bez zbytočných kecov. Týmto si každý rok táto spoločnosť získava obdiv na E3. Ak teda nehovoríme o zábavnom satirickom extréme menom Devolver Digital.

Samozrejme, hry od Nintenda nie sú pre všetkých. Nemajú ambíciu konkurovať gigantom ako Call of Duty alebo The Last of Us. Sú určené predovšetkým svojim dlhoročným fanúšikom, o ktorých Nintendo vie aké majú chute, a aj preto zoznam predstavených hier nebude iný než v predchádzajúcich rokoch. Farebné hopsačky, trocha toho japonského sci-fi, zvláštne pojaté RPGčka, zábavné príšery od výmyslu sveta, ktoré vás skôr rozosmejú, než nastrašia. To je jednoducho Nintendo, ktoré máme tak radi.

Nintendo má na E3 2019 konferenciu v utorok 11. júna o 18:00 hodine nášho času.

Čo určite uvidíme

Pokémon Sword. Pokémon Shield. Dvorná séria Nintenda sa tento rok rozrastie o dvojdiel Sword/Shield. Mnoho o hrách bolo povedané už na nedávnom Nintendo Directe, čiže na E3 sa očakáva len nejaké doplnenie konkrétnejších detailov a hlavne kopec predvedenej hrateľnosti. Čaká nás nový systém Dynamix, otvorený svet po vzore Breath of the Wild a kopec nových pokémonov.

Luigi's Mansion 3. Komediálna zubotraska s bojkom Luigim má pokračovať v tradičnom štýle série, ktorý znamená skúmať uzavreté prostredie plný "strašidelných" bubákov. Po zakliatej rezidencii z prvého dielu a piatich sídiel z dvojky Dark Moon, sa v chystanej časti dostaneme do vysokého hotela s mnohými poschodiami. A že Luigimu bude opäť drkotať sánka, na to môžete vziať jed!

The Legend of Zelda: Link's Awakening. Fantasticky vyzerajúci remake legendárnej hry bude hrateľný na podujatí a teda určite sa nám predstaví aj nejaký ten nový trailer. Štýl je úplne odlišný od Breath of the Wild a správne pôsobí hlavne ako staré diely série. Roztomilá grafika hry je na zjedenie.

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order. Komixový RPG akčňák a zároveň pokračovanie série Marvel Ultimate Alliance vyjde exkluzívne na Nintendo Switch približne v polovici budúceho mesiaca. Hráči sa môžu tešiť na mnohých superhrdinov, adrenalínový súbojový systém a nový príbeh v obľúbenom univerze.

Super Mario Maker 2. Pokračovanie hitu z 3DSka priniesie rovnaký koncept, len tentokrát bude všetkého jednoducho viac. Budovanie rôznorodých levelov, rôznych nástrah a zdieľanie ich so svetom. Stále to ale bude v 2D štýle, 3D levely sa dať budovať nebudú.

Animal Crossing. Nový diel obľúbeného sociálneho simulátora ešte nebol predstavený, teda len jeho existencia bola. E3 2019 je ideálnym miestom na detailné predstavenie nielen názvu hry a hrateľnosti ale i gameplay videa.

Daemon X Machina. Veríme, že si tvorcovia tejto zbesilej mecha akcie vzali slová kritiky po zverejnenom deme k srdcu, nakoľko hra má na to, aby sa stala výborne hrateľným titulom, len z dema bolo cítiť, že titul má ešte v mnohom medzery. Zlepšiť podanie príbehu, dodať hrateľnosti v hangári na hĺbke, zväčšiť prehľadnosť a vybalancovať framerate a potom vrelo radi naskočíme do našich mechov!

Fire Emblem: Three Houses. Už čo nevidieť sa dočkáme nového dielu strategickej série Fire Emblem, ktorý podľa detailov znie ako aj ten najambiciózinejší. Budeme si môcť vybrať z troch rodov a hrať po ich boku, vyvíjať sa vo vybranom povolaní, plniť rôzne misie, budovať si svoje kráľovstvo a zveľadzovať svoju armádu. Three Houses nemá mať príbeh plný postáv, zvratov a nemá byť hlavným ťahúňom hry. Príbeh si budeme totiž písať my sami svojimi vlastnými rozhodnutiami.

Astral Chain. Koncom augusta vydávaná kyberpunková akčná hra, v ktorej budeme ovládať dvojicu kyberpolicajtov súčasne. Hru vyvíja Platinum Games, ktoré sa momentálne stará aj o Bayonetta 3, exkluzívne pre Nintendo Switch. Čaká nás temná budúcnosť, mestá pod neustálou kontrolou ozbrojených zložiek, explozívny súbojový systém umožňujúci robiť kombá s dvoma postavami a boj proti smrť rozosievajúcim mimozemšťanom. To všetko pod taktovkou dizajnéra obľúbeného Nier: Automata.

Wolfenstein: Youngblood. Vzhľadom na to, že hra vychádza už budúci mesiac, je nepochybné, že ju uvidíme naplno predstavenú už o zopár dní. Youngblood nie je priamym pokračovaním The New Collossus, a ani nie je len akýmsi DLC prídavkom. Je to samostatnou hrou, spin-offom o sestrách Blazkowiczových, ktorý bude zameraný na kooperáciu dvoch hráčov.

Čo možno uvidíme

Town. Stále len pod dočasným názvom známy titul od tvorcov Pokémonov zaradzujeme skôr do kategórie "možno", nakoľko súčasnosť patrí predovšetkým nimi vyvíjanému Pokémon Sword/Sield. Hra sa má odohrávať na jednom mieste, v pokľudnej dedinke, ktorú majú jedného dňa začať obliehať zvláštne príšery. My ako hráči sa budeme snažiť zastaviť útoky a prísť záhade na kĺb.

Bayonetta 3. Už by sme si určite zaslúžili vidieť čo i len náznak z hrateľnosti tejto pripravovanej akčnej pecky. No tak, Nintendo, je najvyšší čas!

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age S. Switch verzia jedenásteho dielu Dragon Quest prinesie spojenie Dragon Quest XI vydaný na PC a PS4 s verziou pre Nintendo 3DS, ktorá na západe nebola nikdy vydaná. Prinesie mnoho nových prvkov oproti pôvodnej "veľkej" verzii, taktiež možnosť hrať v 16 bitovom 2D štýle a orchestrálny soundtrack.

Doom Eternal. O najnovšom Doome pre Switch vieme len to, že hra bola oproti Dooma spred 3 rokov vyvíjaná priamo pre Switch na mieru. Nepôjde teda o port veľkej verzie ale o samostatnú hru, ktorá sa ale bude na veľkú sestru čo najviac podobať. Sme skutočne zvedaví, o čo lepšie bude tento Doom s týmto systémom vývoja vyzerať oproti pôvodnému, ktorý bol len portom.

Čo asi neuvidíme

Shin Megami Tensei V. Ak existuje hra od Nintenda, ktorá je zahalená do tajomného neznáma viac než piaty Shin Megami Tensei, nech sa teraz prihlási. Hm, Metroid Prime 4? Ok, berieme späť. Veľmi by sme si priali, no nejako stále ostávame skeptickí. O hre neexistujú mimo prvého videa spred dvoch rokov prakticky žiadne informácie a obávame sa, že to tak bude aj po tohtoročnom E3. Radi by sme sa ale mýlili.

Metroid Prime 4. Reštart vývoja hry znamená jediné, že si na prvé predstavenie ešte nejaký ten mesiac či prinajhoršom rok počkáme. Hru vyvíja pôvodné štúdio Rare.

Čo by sme si veľmi priali (no je viac či menej možné, že neuvidíme)

Predstavenie veľkej hry The Legend of Zelda. Toto je skutočne prianie z krajiny za siedmymi riekami a siedmymi horami a uvedomujeme si to, čiže na nás nepozerajte ako na nejakých podivínov. Vieme, že remake Link's Awakening slúži len ako taký dočasný pokrm pre všetkých čakajúcich na pokračovanie Breath of the Wild, no čo i len letmý obrázoček by bol dostatočným uspokojením.

Pridanie SNES/N64/Wii/GameCube hier do služby Nintendo Online. To berte ako zbožné prianie, ktoré ale nemusí byť hneď tak vzdialené od reality. Online služba od Nintenda nie je drahá, no hry, ktoré zákazníci dostávajú na mesačnej báze, sú až zúfalo tragické. Nemáme samozrejme nič proti NES hrám, nakoľko veľké množstvo z nich je hrateľných aj dnes, no tento mesiac do ponuky hier pribudnú také "skvosty" ako City Connection a Voleyball a to už aj tí najvernejší fanúšikovia Nintenda zdvíhajú varovný prst. Čo teda bráni Nintendu konečne pridávať zaujímavé hry aj z konzol ako SNES, GameCube alebo dokonca Wii? Sem s nimi!

Porty hier ako The Legend of Zelda: Skyward Sword, Xenoblade Chronicles X alebo The Last Story. Nintendo Switch si jednoducho pýta, aby na nej boli vydané skvelé pecky, ktoré svojho času možno neboli až tak docenené, hlavne čo sa týka hier z Nintendo Wii U ako Xenoblade Chronicles X, Yoshi's Wooly World alebo Super Mario 3D World.

Pokračovanie Tokyo Mirage Session #FE. Čudný názov, ešte čudnejší námet, no po všetkých čertoch dobrá hra. Spojenie sérií Shin Megami Tensei a Fire Emblem prekvapilo všetkých zvláštnym pop-music štýlom, ktorý vychádzal zo základnej premisy - agentúra vyhľadávajúca herecké alebo spevácke talenty bojujúca proti temným silám zla. Nejako to ale fungovalo. Zachovať fantastický dizajn dungeonov a parádny súbojový systém, pridať viac voľnosti a možno aj trocha viac temnoty a máme tu ďalší veľký hit.

Revízia konzoly Nintendo Switch. Switch je super konzola, no je jej treba vyšší výkon ako soľ, ak chce prinášať čoraz viac ambicióznejšie projekty. A nejde len o hrubý výkon ale aj o výdrž batérie, nový dizajn docku, možno stabilnejšie Joy-Cony, či zmenený vzhľad užívateľského rozhrania konzoly. Zlepšenia by sa mohli aplikovať snáď na každý jej jeden element. Veď fakt, že konzola nemá ani 2 roky po vydaní ani len internetový prehliadač, je na zamyslenie.

Nie, nezbláznili sme sa

Zaklínač 3: Divoký hon. Je to možné? Môže to byť skutočnosť? Môže CD Projekt skutočne tajne portovať genialitu The Witcher 3 na Nintendo Switch? Existujú indície, že to tak byť skutočne môže. Najprv tu boli leaky čínskych obchodných reťazcov, potom tu bolo nedementovanie tejto fámy CD Projektom a nakoniec tu bolo vyjadrenie herca dabujúceho Geralta, ktorý by si prial hrať hru na Switchi. Switch nie je najsilnejšia konzola, no keď sme tu mali Doom a Wolfenstein 2, a budeme mať Doom Eternal a Wolfenstein: Youngblood, možno by sme mohli tajne dúfať aj v tretieho Zaklínača. Možno že s vyšším výkonom Switchu...

Zdroj: Gamesite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk