E3 2019 pod drobnohľadom: Bethesda
E3

E3 2019 pod drobnohľadom: Bethesda

Bez tých najväčších značiek, no hádam so solídnymi hrami.

Bethesda mala takmer vždy konferencie, ktoré sa hráčom páčili. Boli totiž..také...herné. Také, že ste videli, že Bethesda hráčov chápe a vie čo im má ukázať. Vedeli, že nepotrebujú celebrity a ani dementné scénky na to, aby zaujali pozornosť hráčov a namiesto toho ponúkali vždy len hry.

Lenže v tom prípade sa konferencie hodnotia na základe kvality ukázaných hier. Môžete mať najlepšiu konferenciu na svete, ale pokiaľ neukážete dlhoočakávané hry, tak máte jednoducho smolu. A preto je zrejmé, že to tento rok bude mať Bethesda ťažké. Prečo? Vysvetlíme si Zároveň im to však dáva možnosť prekvapiť. Iba málo spoločností si dokáže svoje tajomstvá udržať aj do E3, no Bethesde sa to väčšinu času darí.

ČO URČITE UVIDÍME

Doom Eternal. Ani nepochybujte, že by Bethesda organizovala svoju E3 bez asi najočakávanejšej hry od tohto vydavateľa v tomto roku. Pokračovanie excelentného Dooma z roku 2016 sme už mali možnosť vidieť aj prostredníctvom záberov z hrateľnosti, no porcovanie hôrd démonov na Marse a na Zemi neomrzí asi nikdy a preto si zapíšte za uši. Doom Eternal tam určite bude.

Wolfenstein: Youngblood. Zaujímavo vyzerajúci spin-off Wolfensteina vyvíjajú spolu štúdiá Machine Games a Arkane. Výsledkom by mala byť podobná hra ako dvojka, no trochu viac otvorenejšia o čo sa postará práve Arkane. Vzhľadom na blížiaci sa dátum vydania by bolo vrcholne čudné, keby Bethesda túto hru vynechala.

ČO PRAVDEPODOBNE UVIDÍME

Fallout 76. Či už túto hru milujete alebo nenávidíte, jedno je jasné. Bethesda sa jej neplánuje vzdať. Plánuje ju vylepšovať do takého stavu v ktorom mala byť vydaná. Či už je to etické, alebo nie, necháme na potom. Každopádne, očakávame, že sa Todd Howard ukáže s úsmevom na tvári a povie nám, že aj keď vydanie hry bolo sklamaním, práve táto nová expanzia bude dôvodom, prečo si hru kúpiť.

Novú hru od Tango Gameworks. Štúdio stojace za sériou The Evil Within už dlhú dobu pracuje na ďalšej hre. Všetky náznaky ukazujú smerom k tretiemu pokračovaniu tejto survival série, no iba pre prípad, „keby náhodou“ sme napísali radšej, že tu uvidíme novú hru od tohto štúdia a nie konkrétne The Evil Within 3.

Rage 2. Nedávno vydaná spolupráca id Software a Avalanche si síce nezískala najvyššie možné známky, no baví veľké množstvo hráčov. Tí majú sľúbenú dvojicu príbehových rozšírení hry a pre Bethesdu je E3 ideálnou možnosťou ako odprezentovať prvú z nich, Rise of the Ghosts.

ČO MOŽNO UVIDÍME

Novú MMO hru. Štúdio ZeniMax Online sa v posledných rokoch starajú hlavne o MMORPG The Elder Scrolls Online, no už dlhú dobu sa hovorí o tom, že štúdio okrem nových expanzií pre túto hru, pracuje aj na úplne novej hre, ktorá bude pravdepodobne tiež v žánri MMORPG. Či je však hra pripravená na predstavenie verejnosti, je otázne.

Arkane hra. Francúzska pobočka Arkane spolupracuje s MachineGames na Wolfenstein: Youngblood. Lenže čo tá Texaská? Tá naposledy vydala Prey v roku 2017 a človek by si myslel, že už je ten pravý čas, aby nám predstavili svoj ďalší projekt. Vieme však, že Dishonored to nebude, nakoľko vývojári si chcú dať od tejto značky pauzu.

ČO URČITE NEUVIDÍME

The Elder Scrolls VI a Starfield. Dvojica hier, ktorú z veľkou pompéznosťou predstavil Todd Howard ako ďalšie hry od „tvorcov Skyrimu.“ Povesť vývojárov je síce po Fallout 76 jemne pošramotená, no zdá sa, že mnoho fanúšikov im ešte verí. Howard však prezradil, že tieto hry na E3 2019 očakávať nemáme. My namietame, že tomu čo Howard povie až tak veľmi neveríme, nakoľko ten už má vybudovanú povesť bájkara. Ale...oficiálne info hovorí: Žiadny Starfield, žiadny The Elder Scrolls VI.

DÚFAME, ŽE NEUVIDÍME

Mobilné hry. Tu platí to isté ako pri Electronic Arts. Nechajte svoje mobilné hry doma. Fallout Shelter bol síce skvelou „zábavkou na 5 minút,“ no najnovšia mobilná hra od Bethesdy, The Elder Scrolls: Blades je klasickým cynickým príkladom toho, čo je na trhu s mobilnými hrami totálne zlé.

Konferencia Bethesdy sa začne 10. júna od 2:30 nášho času. Bethesda navyše sľubuje fanúšikom, ktorí budú sledovať konferenciu in-game predmety pre The Elder Scrolls Online, Rage 2 a The Elder Scrolls: Blades. Pre viac informácií zamierte na stránku Bethesdy. 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk