E3 2019 pod drobnohľadom: Xbox

E3 2019 pod drobnohľadom: Xbox

Očakávame veľké veci.

Pravdepodobne najočakávanejšiu konferenciu na E3 2019 bude mať spoločnosť Microsoft. Je na to niekoľko celkom logických dôvodov. V prvom rade nám pravdepodobne Microsoft ukáže novú generáciu konzol. To v akej forme a koľko toho ukáže však zostáva záhadou. Napriek leakom si Microsoft svoje tajomstvá stráži veľmi dobre, na rozdiel napríklad od takého Ubisoftu.

Zopár vecí je prakticky jasných, ale veľké množstvo spadá do „možno uvidíme“ alebo „pravdepodobne neuvidíme.“ Preto aj tento preview článok bol trochu komplikovaný. Hádam sa však všetci zhodneme, že stačí, ak by bola konferencia Microsoftu aspoň taká dobrá ako v minulom roku a herná obec bude určite spokojná. Teda, pokiaľ nie ste človek, ktorého Xbox a Microsoft nezaujíma vôbec. Ale snažíme sa byť aspoň trochu objektívny.
Vieme, že Microsoft má pre svoju konferenciu vyhradený 2-hodinový slot a keď nám minuloročné konferencie majú čo-to napovedať, je pravdepodobné, že celkové trvanie sa k tým dvom hodinám statočne priblíži.

ČO URČITE UVIDÍME

Gears 5. O tomto vlastne ani netreba pochybovať, nakoľko to prezradil oficiálny Twitter účet hry. Asi netreba pochybovať ani o tom, že na E3 konferencii uvidíme aj Halo Infinite, aj keď je jasné, že hra tento rok určite nepríde. A taktiež ďalšie informácie o PC porte Halo: The Master Chief Collection a hlavne informácie o dátume vydania.

Prostredníctvom siete Twitter sa prihlásilo aj štúdio inXile, ktoré pravdepodobne prinesie Wasteland 3 a taktiež vieme, že sa ukáže aj Obsidian so svojou chystanou hrou The Outer Worlds.

Určite sa dočkáme aspoň náznaku nových konzol, ktoré majú kódové označenie Xbox Scarlett. A Microsoft predstaví aj novinky v službe Xbox Game Pass, čo nám tiež pripomenul oficiálny Twitter účet tejto služby.

Taktiež nepochybujeme, že uvidíme dátum vydania a aj nový trailer z očakávanej metroidvania plošinovky Ori and the Will of the Wisps a taktiež aj Battletoads, ktorý tiež pravdepodobne príde v tomto roku.

Okrem toho určite uvidíme aj Age of Empires IV, ktorý má prísť v tomto roku a taktiež sa dozvieme viac o streamovacej službe Microsoftu, projekte xCloud.

ČO HÁDAM UVIDÍME

Okay. Prechádzame do kategórie nepotvrdených, no veľmi pravdepodobných účastí na tohtoročnej konferencii E3.

Gears Tactics. Strategická hra na štýl X-Comu bola ohlásená minulý rok, no odvtedy sme o nej nepočuli. Aj keď je pravdepodobné, že hru uvidíme opäť, nedivili by sme sa, keby si ju Microsoft „pošetril“ na Gamescom.

Mojang nám možno ukáže niečo zaujímavé zo sveta Minecraftu, aj keď na druhej strane je pravda, že Microsoft sa účasti Minecraftu na E3 v poslednom roku vyhol.

Ninja Theory nám má údajne na tejto konferencii predstaviť svoju prvú Xbox exkluzivitu s názvom Bleeding Edge. Viac sme o hre písali tu:

Playground Games nám pravdepodobne ukážu novú expanziu pre Forzu Horizon 4, ktorá by mala nasledovať po vydarenom Fortune Island

Rare nám pravdepodobne ukáže, čo nového môžeme očakávať vo svete Sea of Thieves a Compulsion Games má zase ešte nevydané DLC pre We Happy Few, ktoré bolo sľúbené vrámci Season Passu.

Ako to však už tradične býva, Microsoft konferencia býva bohatá aj na predstavenia hier, ktoré nevydáva priamo Microsoft a tento rok pravdepodobne nebude výnimkou. From Software údajne na Microsoft konferencii ukáže svoj nový projekt (Great Rune) na ktorom spolupracuje s tvorcom Game of Thrones, Georgom R. R. Martinom. Asi je jasné, že takýchto hier má Microsoft pripravených oveľa viac, ale iba o tejto sa hovorí priamo.

ČO URČITE NEUVIDÍME

The Initiative. Novozaložené štúdio Microsoftu ešte len zbiera vývojárov a aj keď je už teraz naplnený „hviezdnymi“ menami herného vývoja, asi ťažko predpokladať, že by už mali vytvorené niečo, čo môžu ukázať verejnosti.

Undead Labs má údajne plné ruky práce so State of Decay 3 a v posledných mesiacoch prešlo veľkou expanziou, kedy prijali viac ako 100 nových vývojárov, no taktiež asi sotva predpokladať, že majú niečo pripravené.

Forza Motorsport 8 (alebo akokoľvek sa bude volať) sa podľa svoj šéfa Turn 10, Dana Greenwalta ešte len teraz dostala do plnej produkcie a vzhľadom na to, že hra bude určená až pre budúcu generáciu konzol, ťažko predpokladať, že hru uvidíme už teraz.

ČO MOŽNO UVIDÍME

Fable. Akurát dnes sa objavila špekulácia o tom, že by sme sa na E3 mali dočkať oznámenia novej Fable hry od štúdia Playground. A aj keď sme skeptickí, určite by sme sa ohláseniu tejto hry potešili.

Reštart Perfect Dark. O potencionálnom reštarte série Perfect Dark sa hovorí už dlho a podľa niektorých špekulácií ho ani nemá na starosti priamo Rare, no informácie o hre sú málo konkrétne na to, aby sme z nich vedeli čerpať.

Nové štúdiá. Microsoft po kúpe inXile a Obsidianu prezradil, že s nákupmi ešte neskončil. Preto môžeme očakávať, že keď bude právna stránka veci hotová, Microsoft oznámi kúpu nových štúdií. Najčastejšie sú skloňované IO Interactive (Hitman), Asobo (A Plague Tale: Innocence) a Relic (Company of Heroes, Age of Empires IV).

Nová hra od Rare. Už počas vývoja Sea of Thieves sa hovorilo, že Rare má dva samostatné tímy, ktoré pracujú na dvoch herných projektoch. Takže je dosť možné, že niečoho sa dočkáme aj od tohto britského štúdia.
MechAssault hra. Veľká časť Xbox fanúšikov prosí roky Microsoft, aby konečne priniesli späť sériu MechAssasult s Phil Spencer sa častokrát vyjadril, že by sériu videl rád späť na Xbox platforme. Takže, dočkáme sa teraz?

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk