Facepalmy a krútenie hlavou - Najhoršie momenty na E3

Facepalmy a krútenie hlavou - Najhoršie momenty na E3

Nie vždy sa to vydarí.

E3 sa blíži a to je čas, kedy je vhodné si zaspomínať na časy dávné. Tie, ktoré okrem radosti z nových hier priniesli taktiež aj pocit hanby, neistoty a zmätku z toho, čo ste práve videli. Sú to momenty, kedy ste nechápali, ako je možné, že niekomu napadlo, že by to bol dobrý nápad. Momenty, kedy ste si plieskali rukou o čelo, alebo sa modlili, aby to celé skončilo.

Sú tu najhoršie E3 momenty v histórii:

1. Konferencia Konami z roku 2010

12 minút plných neuveriteľne trápnych momentov, ktoré pravdepodobne ani nebudete chcieť dopozerať. Ale viete čo? Dajte si tú námahu, pretože to skutočne stojí za to. Keď uvidíte na javisku wrestelerov, nefungujúcu techniku a zmätených herných vývojárov, ktorí sa úpenlivo snažia získať potlesk publika, pochopíte.


2. Rock Revolution v roku 2008

Aj druhé miesto v poradí patrí Konami. Tí totiž v roku 2008 chceli verejnosti predstaviť hru Rock Revolution, no výsledkom toho bola dvojica „hudobníkov,“ pričom bubeník sa premáhal, aby nevybuchol smiechom. A vy sa pýtate, prečo to musíte sledovať...


3. Kinect fail z roku 2009

Nič nepredá revolučnú technológiu na ovládanie hier lepšie ako jej nefunkčnosť. Presvedčil sa o tom Kudo Tsunoda z Microsoftu, keď sa snažil ukázať všetkým ako vyzerá podrážka jeho avatara.


4. Neeeeeed for Speeed – alebo, niekto zapol kameru predčasne

V poslednej dobe majú vydavatelia zvláštny zvyk volať si na predstavenie hier známe osobnosti, alebo infulencerov. Jedna z týchto volieb nedopadla veľmi dobre. Jesse Wellens mal v roku 2017 na E3 konferencii EA predstaviť nový Need for Speed Payback. Zjavne sa však kamera zapla skôr a vsledok určite nepotešil ani jeho a ani EA.


5. 599$, krab a Riiiiiidge Racer

Asi sa všetci zhodneme, že E3 2006 v podaní Sony nebola práve najlepšia. Spoločnosť sa chystala do boja s Playstation 3, nakoľko Xbox360 získal ročný náskok, no táto konferencia bola katastrofa. Ktorá paradoxne vyprodukovala legendárne hlášky. Dnes vďaka tomu všetci vieme, že každá konzola s cenovkou 599$ a vyššie, to bude mať ťažké. Keď si k tomu prirátate inteligentných krabov a Riiiiiiidge Racer, máte recept na katastrofu.


6. Mr. Caffeine

Oslava 25. výročia Ubisoftu asi nemohla dopadnúť....horšie? Na E3 2011 si totiž Ubisoft zavolal chlapíka, ktorému dnes nehovorí nikto inak ako Mr. Caffeine. A jeho kreácie spôsobovali bolesti hlavy. Veď uznajte sami.


7. Activision a ich „pokus o konferenciu“

Ak ste chceli počuť tie najtrápnejšie vtipy, mali ste si v roku 2007 zapnúť konferenciu spoločnosti Activision. Nevedeli by ste, či sa máte smiať, alebo plakať. Vydavateľ si totiž na „pomoc“ zavolal komika Jamieho Kennedyho a výsledok je rovnako trápny, ako je aj nevkusný. Nehovoriac o tom, že Kennedy sa celý čas tváril, ako keby tam ani nechcel byť.


8. Predstavenie Xbox One

Okay. Trochu cheatujeme, lebo toto technicky nebola ich E3 konferencia ale samostatný event pred E3 2013. Ale aj tak. Stojí to za to. Microsoft vtedy predstavil konzolu Xbox One, no namiesto hier sme sa dočkali zamerania na sledovanie televízie a športových prenosov. Nehovoriac o reštriktívnych DRM opatreniach, povinnosti kúpy Kinectu a ďalších obmedzení pričom polovicu z nich Microsoft pred vydaním konzoly zrušil. Ale dôsledky tejto konferencie pociťuje Microsoft dodnes.


9. Sony a ich krajina kúziel

Predstavenie hry Wonderbook bolo asi najhorších 15 minút predstavenia hry v histórii E3. A to bez srandy. Odhliadnuc od faktu, že Sony konferencie začínajú o tretej ráno (ak samozrejme nenastane nejaký technický problém, čo sa stáva relatívne často), nič vás neuspí lepšie ako šaškujúci dospelí ľudia snažiaci sa o predstavenie hry.


10. Nintendo a ich pokus o hudobnú hru

Áno, nezabudli sme ani na Nintendo. Doba pohybových senzorov bola celkom divnou dobou a svetu vládla konzola Nintendo Wii. No dostať na pódium Shigeru Miyamota, ktorý sa snaží pomocou Wii Remote ovládačov hrať na hudobný nástroj, to je už iný level...


11. Prestrelka na E3 konferencii

A náš zoznam uzatvára Ubisoft. Ten totiž dostal v roku 2010 skvelý nápad. Prečo počas E3 konferencie neusporiadať Battle Tag zápas, kde budeme pobehovať ako idioti a strieľať sa? Väčšiu trápnosť nedosiahnete, ani keby ste sa snažili.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk