E3 2015: Uncharted 4: A Thief's End – preview

E3 2015: Uncharted 4: A Thief's End – preview

Uncharted 4: A Thief's End je asi najväčším ťahákom Sony smerom do budúceho roka.

Časom preverená séria, ktorá nás konštantne presviedčala svojimi kvalitami príde budúci rok a my sme mali možnosť vidieť predĺžené demo. 

Už len keď sa Sully a Drake prechádzajú v dave, je vidieť, koľko zmyslu pre detail majú autori. Jemné odtláčanie okoloidúcich sa však rýchlo zmení v rýchly presun ku krytu, keď sa objavia nepriateľský vojaci. Vývojár hovorí o tom, ako sa snažili o zväčšenie herného prostredia, aby dali hráčom viac možností. Zároveň je tým pádom veľká škoda, že vývojárka s ovládačom v ruke hrala hru presne tak ako sme ju mali možnosť vidieť na konferencii. Rovnaký zoskok na nepriateľa, trochu strieľania a trocha súbojov na blízko.

Nedala sa však nevšimnúť si lepšia interakcia s prostredím, veľmi pekná mikrodeštrukcia prostredia, plynulé animácie a veľmi svižná hrateľnosť. Sekcia v aute prebiehala taktiež rovnako ako v deme, no všetko sa zmenilo v momente, kedy Drake vyhodil hák. Demo totižto pokračovalo ďalej akčnou sekciou, kedy bol Drake ťahaný autom po zemi. Nalepilo sa na neho solídne množstvo blata a človek nevie, či sleduje cutscénu, alebo gameplay. Nasleduje ďalšia akčná pasáž, kedy hlavný hrdina skáče z auta na auto, mláti nepriateľov. Autá vybuchujú, nepriatelia padajú a na konci ostáva iba Drake so svojím bratom.

Nechýbajú QTE, plynulé prechody medzi cutscénami a gameplayom, famózne grafické spracovanie. Nové mechaniky však prišli iba do súbojov na blízko, animácii po zásahu guľkou. No je to Uncharted ako sa patrí bez ohľadu na to, že noviniek je pomenej. Fanúšikovia série však budú s hrou okamžite stotožnený.

Po tomto nasleduje cutscéna v ktorej sa Drake spolu so Sullym a svojim bratom stretne s ďalšou postavou a tú spoznajú fanúšikovia série okamžite. Po tomto však už nasleduje iba logo hry s odkazom, že si musíme počkať do roku 2016. Na otázku, či budeme v hre môcť hrať aj za Nathanovho brata odpovedal vývojár neurčito. Taktiež potvrdil, že Uncharted 4 pobeží v 30 FPS v kampani a že v multiplayeri sa budú snažiť o dosiahnutie 60 FPS.

Uncharted 4: The Thief’s End vyzerá presne tak, ako si po dohraní Uncharted 3 predstavíte štvorku. Graficky výborné, levely získali trochu viac priestoru (aj keď vzhľadom na nízku frekvenciu ich používania autormi je ťažké povedať ako to nakoniec bude vyzerať) a hrateľnostne prakticky totožné, čo však nie je v tomto prípade zlá vec, vzhľadom na kvality predchodcov. Uncharted 4 sa do rúk majiteľov Playstation 4 dostane v roku 2016 a kúpa Uncharted: The Nathan Drake Collection zaručuje prístup do Uncharted 4 multiplayerovej bety.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk